Poznań: 23 mln zł na relokalizację i rozbudowę ZOL-u

INWESTYCJE

Autor: Daniel Kuropaś/Rynek Seniora   20 lutego 2015 11:04


Poznań: 23 mln zł na relokalizację i rozbudowę ZOL-u

Nową lokalizację przy Szpitalu Wojewódzkim w Poznaniu zyska Zakład Opiekuńczo-Leczniczy, który obecnie mieści się przy ul. Grobla. Koszt inwestycji wstępnie szacuje się na około 23,5 mln zł - poinformowano 19 lutego br. na konferencji prasowej pt. "Wielkopolska ochrona zdrowia. Stan obecny i założenia kolejnej perspektywy finansowej”.

Jak poinformował zarząd województwa, aktualna lokalizacja Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Poznaniu przy ul. Grobla, nie zapewnia możliwości rozwoju Zakładu i dostosowania go do obowiązujących wymagań. Konieczność realizacji programu dostosowawczego wiąże się ze zmniejszeniem o około 45 liczby łóżek na oddziale stacjonarnym, co bezpośrednio wpłynęłoby na możliwość zbilansowania się zakładu. Dlatego planowana jest budowa nowego Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego zlokalizowanego przy Szpitalu Wojewódzkim w Poznaniu ul. Juraszów.

Główny cel inwestycji: zabezpieczenie potrzeb długotrwałej opieki psychiatrycznej oraz terapii uzależnień w aglomeracji poznańskiej i województwie wielkopolskim poprzez zintegrowanie w jednym miejscu działalności zakładu opiekuńczo-leczniczego w ramach oddziału stacjonarnego dla kobiet i mężczyzn oraz oddziału dziennego rehabilitacji psychiatrycznej wraz z profilaktyką i leczeniem uzależnień w ramach podwójnej diagnozy.

Korzyści lokalizacji - możliwość wykorzystywania zaplecza infrastrukturalnego istniejącego szpitala (obsługa szpitalna, laboratoryjna, rehabilitacyjna, apteczna, administracyjna, ochrony obiektu, cateringowa, sieć wodno-kanalizacyjna).

Planowany budynek będzie obiektem, w którym świadczone będą całodobowe usługi medyczne o charakterze pielęgnacyjnym i terapia dla pacjentów z problemami psychiatrycznymi. Przewiduje się:
- oddziały stacjonarne ZOL o profilu psychiatrycznym – 120 miejsc,
- oddział dla pacjentów z podwójną diagnozą – 30 miejsc,
- oddział opieki dziennej – 30 miejsc.

Leszek Wojtasiak, członek zarządu Województwa Wielkopolskiego, podkreślił również, że działania samorządu zmierzają do wydłużenia życia Wielkopolan, szczególnie poprzez zapobieganie chorób, efektywną profilaktykę i skuteczne leczenie.

W planach na 2015 rok na dofinansowanie jednostek ochrony zdrowia województwo przeznaczy ponad 120 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.