Poznań: budownictwo musi uwzględniać potrzeby osób starszych

INWESTYCJE

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Seniora   25 kwietnia 2016 10:56


Poznań: budownictwo musi uwzględniać potrzeby osób starszych W związku z coraz większą liczbą starszych mieszkańców Poznania wzrośnie potrzeba budowania lokali przystosowanych do ich potrzeb. Fot. Lyndsey Gribble/Flickr.com (CC BY 2.0)

22 kwietnia 2016 r., w ramach poznańskich targów Viva Seniorzy, dyskutowano o potrzebie budowania lokali dedykowanych dla seniorów. W 2035 r. jedna czwarta mieszkańców Poznania ma mieć ponad 65 lat.

Uczestnicy konferencji rozmawiali m.in. o inwestycjach TBS dla seniorów, o budownictwie społecznym czy rewitalizacji obiektów z uwzględnieniem lokali dla osób starszych - informuje Gazeta Wyborcza. 

Władysław Niemas, prezes Towarzystwa Budownictwa Społecznego z Kamiennej Góry (dolnośląskie) przekonywał, że w Polsce jest dużo pustostanów, które można przekształcić w mieszkania, a przykłady takich rewitalizacji już są. Tłumaczył, że legnickie koszary armii radzieckiej po udanej modernizacji, oferują 120 mieszkań, a cały parter przeznaczono dla seniorów i osób niepełnosprawnych. 

Konferencja "Senior - to nie ja? Czy jesteśmy przygotowani na starzenie się społeczeństwa?"  odbyła się z inicjatywy organizatorów targów Viva Seniorzy - Międzynarodowych Targów Poznańskich, poznańskiego Centrum Inicjatyw Senioralnych i Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu oraz władz Poznania i samorządu Wielkopolski.

W Poznaniu żyje ok. 125 tys. osób 65+, co stanowi 18 proc. mieszkańców stolicy Wielkopolski. Do 2035 r. odsetek ten ma wzrosnąć do 25 proc.

Więcej: www.poznan.wyborcza.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.