Poznań: mury hospicjum już gotowe, trwa zbiórka na wykończenie i wyposażenie

INWESTYCJE

Autor: Gazeta Wyborcza, JW/Rynek Seniora   05 grudnia 2016 10:59


Poznań: mury hospicjum już gotowe, trwa zbiórka na wykończenie i wyposażenie Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Wielkopolskie Stowarzyszenie Wolontariuszy Opieki Paliatywnej "Hospicjum Domowe" chce otworzyć w jednym poznańskim ośrodku dwa stacjonarne hospicja - geriatryczne i pediatryczne. Na dokończenie inwestycji brakuje jeszcze 2 mln zł.

W ośrodku znajdzie się 15 łóżek, a także dzienny ośrodek diagnostyki, leczenia i intensywnej rehabilitacji psychofizycznej dla osób starszych i z wczesnym stadium np. alzheimera.

Stowarzyszenie "Hospicjum Domowe" od 18 lat zajmuje się opieką paliatywną. 

- W ponad półmilionowym Poznaniu jesteśmy jedynym oddziałem opieki paliatywnej z 37 łóżkami dla ciężko chorych i umierających pacjentów. Planujemy więc utworzenie nowego oddziału wraz z laboratoriami oraz stworzenie oddziału geriatrycznego - pisze na swojej stronie stowarzyszenie i dodaje, że codziennie - w sytuacji braku miejsc - odbiera po kilkanaście telefonów o potrzebie umieszczenia chorego w hospicjum. 

Hospicjum powstaje na działce przy ul. Engeströma 11, na rogu ulicy Bednarskiej, przy której mieści się siedziba stowarzyszenia. Mury już stoją. Ale nie ma środków na wykończenie budynku oraz jego wyposażenie - zauważa Gazeta Wyborcza.

Anna Jakrzewska-Sawińska, wiceprezes stowarzyszenia tłumaczy, że ośrodek budowany jest z własnych środków: głównie z 1 proc. i z datków ofiarodawców. Precyzuje, że organizacja potrzebuje jeszcze 2 mln na dokończenie inwestycji. 

"Hospicjum Domowe" od 2009 r. oferuje przy ul. Bednarskiej nieodpłatną, specjalistyczną pomoc m.in. chorym w podeszłym wieku. Zapewnia też porady prawne i psychologiczne. Ośrodek finansowany jest z kontraktu NFZ i z dotacji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR