Prezydent Suwałk: program Senior-WIGOR jest dla nas za drogi, ale...

INWESTYCJE

Autor: Suwalki.info/Rynek Seniora   01 lutego 2016 15:39


Prezydent Suwałk: program Senior-WIGOR jest dla nas za drogi, ale... W Suwałkach ma powstać dom dziennego pobytu dla osób starszych. fot. UM Suwałki

Władze miasta chcą wyjść naprzeciw coraz wyraźniejszej potrzebie dziennej opieki nad starszymi mieszkańcami Suwałk (Podlaskie). Aby wygenerować niższe koszty, wyszli z koncepcją budowy domu Senior-WIGOR na bazie istniejącego Domu Pomocy Społecznej „Kalina".

Zdaniem Czesława Renkiewicza, prezydenta Suwałk, rządowy program Senior-WIGOR, mimo dofinansowania z budżetu, jest dla miasta za drogi. 180 tys. zł. na adaptację budynku i 70 tys. zł. na jego wyposażenie oraz 200 zł miesięcznie na jednego podopiecznego nie są kwotami wystarczającymi, jeśli weźmie się pod uwagę wymagania projektu i budowę oddzielnego obiektu z wieloma pomieszczeniami.

Prezydent zwrócił się więc do dyrekcji DPS Kalina na ul. Pułaskiego 66 o przygotowanie koncepcji wykorzystania infrastruktury istniejącego obiektu jako bazy do rozbudowy o dzienny dom pobytu dla osób starszych. Po jej opracowaniu miasto będzie poszukiwało środków na sfinansowanie projektu.

Suwałki podejmują również inne działania na rzecz starszych mieszkańców miasta. Na ul. Chopina 6A za 110 tys. zł powstał klub dla seniorów, który poprowadzi stowarzyszenie „Nie Po Drodze". Będą tam zajęcia artystyczne, spotkania tematyczne i rehabilitacja. Prezydent miasta planuje powstanie większej ilości podobnych klubów.

W mieście funkcjonuje również rada seniorów, która była pomysłodawcą powołania Centrum Inicjatyw Senioralnych. Rada organizuje także spotkania i konferencje oraz zabiega o specjalne zniżki dla osób starszych.

Więcej: www.suwalki.info

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.