Projekt "domu seniora w segmencie premium" na sprzedaż? Właściciel nie wyklucza
Autor: Jacek Wykowski/Rynek Seniora   16 września 2016 11:00

Realizacja budowy Domu Seniora Vivante w Otwocku pod Warszawą - obiektu segmentu premium dla osób starszych - znajduje się w końcowej fazie projektowo-administracyjnej, od której zależy termin rozpoczęcia jego realizacji. Jak jednak informuje portal rynekseniora.pl kierownik projektu Michał Draniak, fundusz inwestycyjny WI Vivante nie wyklucza jego sprzedaży na obecnym etapie.

Projekt koncepcyjny Domu Seniora Vivante w Otwocku zaprezentowano w styczniu 2016 r. Zapowiadano wówczas, że niebawem mają ruszyć prace nad projektem budowlanym.
Inwestor - fundusz inwestycyjny WI Vivante FIZ AN - informował, że będzie to pierwszy w Polsce tak luksusowy obiekt dla osób starszych.

Czytaj więcej: Powstaje "dom seniora w segmencie premium" - zobacz wizualizacje

Portal rynekseniora.pl zapytał obecnego kierownika projektu, Michała Draniaka, o aktualny etap inwestycji.

Istotna decyzja o warunkach zabudowy
Choć Michał Draniak przyznaje, że dynamika prac nad projektem - z przyczyn niezależnych od inwestora - spadła, to ma jednak nadzieję, że procedury administracyjne, które ją opóźniają, uda się niebawem zakończyć.

- Czekamy obecnie na wydanie niezwykle ważnej dla całego projektu decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu, która determinuje ostateczny projekt budowlany, a ten z kolei wpływa później na decyzję o pozwoleniu na budowę. Na razie nie widzimy problemów administracyjnych w związku z tym pierwszym dokumentem - proces toczy się własnym tokiem - tłumaczy.

W styczniu 2016 r. Piotr Klinowski, ówczesny dyrektor zarządzający Domu Maklerskiego W Investments, informował portal rynekseniora.pl, że wniosek o wydanie decyzji środowiskowej został złożony już w grudniu 2015 r. Zaraz po jej otrzymaniu, firma miała przystąpić do złożenia wniosków o warunki zabudowy i o pozwolenie na budowę.

- W optymistycznej wersji procedury administracyjne zakończymy w sierpniu 2016 r. To pozwoli nam na zakończenie budowy w grudniu 2018 r. - tłumaczył.

Michał Draniak nie chce jednak prorokować, ile czasu zajmie urzędnikom wydanie wszystkich stosownych decyzji, ale ma cichą nadzieję, że zakończą się one w grudniu br.

- Jeśli nie pojawią się nowe okoliczności plan przewiduje, że za około dwa miesiące powinniśmy uzyskać potrzebne dokumenty, ale trzeba się liczyć z tym, że etap projektowo-administracyjny jest najtrudniejszy do oszacowania pod względem czasu trwania - przestrzega.

Przypomina, że jeszcze przed wjechaniem maszyn budowlanych na plac inwestor musi wyłonić w przetargu generalnego wykonawcę i ostatecznie dopiąć poszczególne elementy projektu.

Szczegółowe parametry inwestycji po wyborze wykonawcy
W styczniu 2016 r. Piotr Klinowski informował portal rynekseniora.pl, że Dom Seniora Vivante ma być zbudowany w Otwocku na 7-hektarowej działce w pobliżu rzeki Świder, w otulinie Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Zgodnie ze wstępnymi założeniami inwestycja miała pochłonąć ok. 110 mln zł, a obiekt miał zapewnić miejsca dla 124 podopiecznych za miesięczną odpłatnością rzędu kilkunastu tysięcy złotych.

Michał Draniak jest jednak bardziej ostrożny w podawaniu szczegółów.

- Konkretne parametry inwestycji będziemy mogli ujawnić, gdy uzyskamy decyzję o warunkach zabudowy i skonfrontujemy z nią projekt budowlany. Wtedy tak naprawdę okaże się, czy planowane przez nas parametry są możliwe do realizacji w danej lokalizacji - wyjaśnia.

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR