Rozkręca się moda na tężnie. Na łódzkim osiedlu powstaje już drugaExpress Ilustrowany/Rynek Seniora - 30 marca 2016 15:04


Na os. Retkinia rozpoczęła się budowa kolejnej tężni solankowej. Pierwsza konstrukcja, wybudowana latem 2015 r., cieszy się ogromną popularnością wśród mieszkańców - informuje Express Ilustrowany

Wybudowana latem ubiegłego roku tężnia przy ul. Hufcowej cieszy się wśród mieszkańców okolicznych bloków tak dużą popularnością, że władze Spółdzielni Mieszkaniowej Botanik postanowiły wybudować drugą, bliźniaczą konstrukcję o długości 11 m. i wysokości 3 m.

Konstrukcja będzie zbudowana z drewna i obłożona gałęziami tarniny. Ukryta wewnątrz pompa ma rozpylać roztwór solanki, która będzie sprowadzana z Zabłocia (Śląskie) i ma największą na świecie zawartości jodu (do 139 mg na litr). Inwestycja prawdopodobnie będzie gotowa w maju 2016 r.

Budowa pierwszej tężni kosztował 192 tys. zł, a jej miesięczne utrzymanie wynosi 1,5-2 tys. zł.

Mikroklimat tworzony dzięki solance wspomaga odbudowę i regenerację błony śluzowej górnych dróg oddechowych oraz działa stymulująco na pracę układu odpornościowego.

Więcej: www.expressilustrowany.pl