Rozpoczęcie budowy hospicjum w Sosnowcu już blisko?

INWESTYCJE

Autor: Dziennik Zachodni/Rynek Seniora   23 lutego 2016 10:37


Rozpoczęcie budowy hospicjum w Sosnowcu już blisko? Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, budowa Hospicjum Św. Tomasza w Sosnowcu ruszy w czerwcu 2016 r. Fot. Fotolia

Planowana budowa Hospicjum Św. Tomasza w Sosnowcu (Śląskie) czeka na decyzję o dofinansowaniu z funduszy Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego. Konkurs ma być rozstrzygnięty do końca marca 2016 r. i jeśli projekt dostanie wsparcie, budowa może ruszyć już w czerwcu tego roku.

Przebudowa budynku dawnej szkoły górniczej w Sosnowcu-Porąbce na potrzeby Hospicyjnego Centrum Opiekuńczo-Rehabilitacyjno-Psychologicznego ma kosztować 8 mln zł. Przewidywany czas adaptacji i rozbudowy obiektu to ok. 15 miesięcy.

Projekt zakłada, że w starej bryle szkoły powstanie dzienny ośrodek pobytu z salami rehabilitacyjnymi oraz centrum wolontariatu. Wyburzona zostanie przybudówka, gdzie niegdyś mieściły się szkolne warsztaty. W sali gimnastycznej zlokalizowane mają być kuchnia i magazyny. Do budynku dobudowana zostanie parterowa część w kształcie koła, w której znajdować się będą sale dla podopiecznych, pozostających całodobowo pod opieką placówki. Na zewnątrz powstanie parking i park.

Środki na budowę zbierane są już od kilku lat za pośrednictwem fundacji prowadzonej przez Hospicjum Św. Tomasza. Historia obecnie funkcjonującego ośrodka sięga 1996 roku. Początkowo społecznicy opiekowali się kilkoma pacjentami. Obecnie w ciągu roku jest ich ponad pięciuset, a stale pod opieką hospicjum przebywa ok. 120-140 chorych. Pomoc świadczona jest w Poradni Opieki Paliatywnej oraz w domach podopiecznych.

Więcej: www.dziennikzachodni.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.