Ruszył przetarg na rozbudowę DPS-u w Toruniu. Przybędzie 56 miejsc

INWESTYCJE

Autor: Jacek Wykowski/Rynek Seniora   20 czerwca 2016 15:25


Ruszył przetarg na rozbudowę DPS-u w Toruniu. Przybędzie 56 miejsc Przetarg na rozbudowę DPS-u przy ul. Szodsa Chełmińska w Toruniu potrwa do 27 czerwca 2016 r. Fot. Fotolia

Ogłoszony przez Urząd Miasta Torunia przetarg na rozbudowę Domu Pomocy Społecznej przy ul. Szosa Chełmińska 220 w Toruniu potrwa do 27 czerwca 2016 r. Zwycięzca ma do 20 listopada 2017 r. wybudować trzykondygnacyjny budynek dla 54 podopiecznych o powierzchni niemal 4,5 tys. m kw. Obiekt ma być połączony specjalnym łącznikiem z obecnie działającym DPS-em, a miasto zarezerwowało w budżecie na realizację inwestycji ponad 11,1 mln zł.

Projekt inwestycji zakłada, że w nowym budynku znajdować się będą pokoje jedno- i dwuosobowe (z łazienką i ubikacją), w pełni wyposażona kuchnia, a także zaplecze socjalne, pomieszczenie do terapii zajęciowej (na parterze), rehabilitacyjne (na pierwszym piętrze) oraz kulturalno-oświatowe. Z terapii zajęciowej i rehabilitacji będą mogły także korzystać osoby objęte opieką dzienną (nie mieszkające na stałe w DPS-ie) - ale nie więcej niż 30 podopiecznych.

W budynku znajdować się będzie 54 miejsc noclegowych dla stałych mieszkańców oraz dodatkowe dwa miejsca noclegowe w pokojach gościnnych. Budynek posiadać będzie powierzchnię wewnętrzną 4,44 tys. m kw.

Stworzenie 56 nowych miejsc mieszkalnych ma wiązać się z "pojawieniem" 36. nowych pracowników. W obiekcie ma pracować dwóch fizjoterapeutów, trzech terapeutów zajęciowych, dwóch pracowników socjalnych oraz łącznie 26 pielęgniarek, opiekunek i pokojowych (samych opiekunek ma być osiem, a pielęgniarek - sześć).

W "Wieloletniej prognozie finansowej miasta Torunia na lata 2016-2041" na rozbudowę istniejącego DPS-u o nowy budynek zarezerwowano kwotę 11 127 304 zł.

Obecnie istniejący Dom Pomocy Społecznej stałego pobytu przy Szosie Chełmińskiej to kompleks połączonych ze sobą budynków - parterowego i dwupiętrowego, przeznaczonego dla osób w podeszłym wieku i przewlekle somatycznie chorych. Dysponuje 120 miejscami, w tym dla osób w podeszłym wieku jest 75 miejsc, a dla osób przewlekle somatycznie chorych - 45 miejsc. Dom przeznaczony jest dla kobiet i mężczyzn. Nowo przyjmowane osoby otrzymują miejsce w pokojach dwu- i trzyosobowych, a jeżeli są zainteresowane, zostają umieszczona na liście osób oczekujących na pokój jednoosobowy.

Obiekt powstał w końcówce lat sześćdziesiątych, a ostatnią rozbudowę przeszedł czterdzieści lat temu. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.