Ruszyła sprzedaż mieszkań w dawnym „polskim Davos”. Część jest dedykowana klientom 55+Jacek Wykowski/Rynek Seniora - 13 kwietnia 2017 17:24


Jedna z flagowych inwestycji stołecznej spółki Sawa Apartments, która Rynek Seniora opisywał we wrześniu ub.r., rozpoczyna komercjalizację. W Kozubnik Spa Resort w miejscowości Kozubnik (Śląskie) deweloper rozpoczął właśnie sprzedać apartamentów. Część z nich wychodzi naprzeciw potrzebom starszych klientów.

Cały I etap dobiegnie końca w IV kwartale br., natomiast obecna oferta dotyczy apartamentów w dwóch budynkach kompleksu - aparthotelach Daglezja i Kiczora.

W pierwszym z wymienionych znajdują się 34 apartamenty dedykowane dla osób 55+, w drugim 56. Są to lokale o powierzchniach od 30 do 70 mkw., niemniej większość z nich stanowią apartamenty 50-metrowe. Lokale sprzedawane są na własność, a ceny zaczynają się od 180 tys. zł.

Za czasów PRL-u potężny ośrodek Porąbka-Kozubnik na Śląsku był synonimem wypoczynkowego luksusu i był nazywany „polskim Davos”. Kwota 108 mln zł ma mu nadać nowy blask i przekształcić w centrum kompleksowej rehabilitacji i wypoczynku „na miarę naszych czasów”.

Czytaj więcej: Trwa rewitalizacja luksusowego ośrodka z czasów PRL-u. Co zaoferuje seniorom?

- Warto podkreślić, iż projekt w Kozubniku to centrum kompleksowej rehabilitacji, rekreacji i wypoczynku dla wszystkich, czyli zarówno dla osób 55+, jak i rodzin z dziećmi, singli itd. - wyjaśniał Rynkowi Seniora we wrześniu ub.r. Marian Okręglicki, prezes Sawa Apartments.

- W ramach pierwszego etapu powstanie łącznie 96 apartamentów w trzech budynkach. Termin zakończenia planowany jest na drugi kwartał 2017 r. W jednym z budynków przygotowane zostaną 34 apartamenty specjalnie dedykowane dla osób w wieku 55+ oraz infrastruktura, w której wykonywane będą zabiegi rehabilitacyjne. Klienci będą otoczeni opieką medycznego concierge’a, który będzie czuwał nad stanem ich zdrowia - mówił nam szef Sawy Apartments.

Tych planów dotrzymano i inwestor w komunikacie wspomina o apartamentach przeznaczonych „specjalnie dla klientów z różnymi problemami zdrowotnymi oraz klientów pragnących skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej”. Potwierdza też, że do ich obsługi posłuży opieka concierge medycznego oraz infrastruktura zabiegowo-rehabilitacyjna.

- Po publicznym ogłoszeniu, iż nasza spółka dynamicznie wchodzi na rynek hoteli, aparthoteli, centrów medycznych i wellness, jak również obiektów i usług senioralnych, nadszedł teraz czas realizacji tych ambitnych zamierzeń - podsumował prezes Okręglicki.