Ruszyła sprzedaż mieszkań w dawnym „polskim Davos”. Część jest dedykowana klientom 55+

INWESTYCJE

Autor: Jacek Wykowski/Rynek Seniora   13 kwietnia 2017 17:24


 Ruszyła sprzedaż mieszkań w dawnym „polskim Davos”. Część jest dedykowana klientom 55+ Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jedna z flagowych inwestycji stołecznej spółki Sawa Apartments, która Rynek Seniora opisywał we wrześniu ub.r., rozpoczyna komercjalizację. W Kozubnik Spa Resort w miejscowości Kozubnik (Śląskie) deweloper rozpoczął właśnie sprzedać apartamentów. Część z nich wychodzi naprzeciw potrzebom starszych klientów.

Cały I etap dobiegnie końca w IV kwartale br., natomiast obecna oferta dotyczy apartamentów w dwóch budynkach kompleksu - aparthotelach Daglezja i Kiczora.

W pierwszym z wymienionych znajdują się 34 apartamenty dedykowane dla osób 55+, w drugim 56. Są to lokale o powierzchniach od 30 do 70 mkw., niemniej większość z nich stanowią apartamenty 50-metrowe. Lokale sprzedawane są na własność, a ceny zaczynają się od 180 tys. zł.

Za czasów PRL-u potężny ośrodek Porąbka-Kozubnik na Śląsku był synonimem wypoczynkowego luksusu i był nazywany „polskim Davos”. Kwota 108 mln zł ma mu nadać nowy blask i przekształcić w centrum kompleksowej rehabilitacji i wypoczynku „na miarę naszych czasów”.

Czytaj więcej: Trwa rewitalizacja luksusowego ośrodka z czasów PRL-u. Co zaoferuje seniorom?

- Warto podkreślić, iż projekt w Kozubniku to centrum kompleksowej rehabilitacji, rekreacji i wypoczynku dla wszystkich, czyli zarówno dla osób 55+, jak i rodzin z dziećmi, singli itd. - wyjaśniał Rynkowi Seniora we wrześniu ub.r. Marian Okręglicki, prezes Sawa Apartments.

- W ramach pierwszego etapu powstanie łącznie 96 apartamentów w trzech budynkach. Termin zakończenia planowany jest na drugi kwartał 2017 r. W jednym z budynków przygotowane zostaną 34 apartamenty specjalnie dedykowane dla osób w wieku 55+ oraz infrastruktura, w której wykonywane będą zabiegi rehabilitacyjne. Klienci będą otoczeni opieką medycznego concierge’a, który będzie czuwał nad stanem ich zdrowia - mówił nam szef Sawy Apartments.

Tych planów dotrzymano i inwestor w komunikacie wspomina o apartamentach przeznaczonych „specjalnie dla klientów z różnymi problemami zdrowotnymi oraz klientów pragnących skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej”. Potwierdza też, że do ich obsługi posłuży opieka concierge medycznego oraz infrastruktura zabiegowo-rehabilitacyjna.

- Po publicznym ogłoszeniu, iż nasza spółka dynamicznie wchodzi na rynek hoteli, aparthoteli, centrów medycznych i wellness, jak również obiektów i usług senioralnych, nadszedł teraz czas realizacji tych ambitnych zamierzeń - podsumował prezes Okręglicki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR