Rynek mieszkaniowy: karty będą rozdawać seniorzy?

INWESTYCJE

Autor: RynekPierwotny.pl/RS   29 kwietnia 2016 11:30


Rynek mieszkaniowy: karty będą rozdawać seniorzy? Wybierając mieszkanie, osoba starsza nad bliskość centrum miasta przedłoży sąsiedztwo szpitala i placówek opieki medycznej oraz terenów zielonych. Fot. iKobe!/Flickr.com (CC BY-SA 2.0)

Prawdopodobnie obserwować będziemy też szybki rozwój inwestycji oferujących kompleksową opiekę nad osobami starszymi. Tzw. osiedla dla seniorów, z opieką medyczną na miejscu, rozbudowaną paletą usług, dotyczących możliwości spędzania czasu wolnego itp. od dziesięcioleci funkcjonują już na Zachodzie. U nas ciągle to nowość, ale realizowane są już pierwsze inwestycje tego typu (m.in. we Wrocławiu, Szczecinie czy Gliwicach). Z pewnością ich liczba będzie szybko rosła.

- Dotychczas podstawową grupą generującą popyt na mieszkania były osoby rozpoczynające karierę zawodową, a więc ludzie po studiach, w wieku powyżej 25 lat. Obecnie w Polsce jest nieco ponad 540 tys. 25-latków, jednak już w 2020 r. będzie ich o 100 tys. mniej, a w 2025 r. liczba takich osób spadnie o blisko 170 tys. - do 375 tys. - tłumaczy Marcin Moneta z portalu RynekPierwotny.pl. - Równocześnie rosnąć będzie grupa emerytów. Obecnie 67-latków mamy w społeczeństwie około 442 tysięcy. W 2025 roku będzie ich już 517 tys. - dodaje.

Według GUS już w 2030 r. liczba mieszkańców Polski w wieku 65 lat i wzwyż wyniesie 11 mln, co stanowić będzie około 1/3 populacji. Obecnie takich ludzi jest około 6 mln.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR