Samodzielna instalacja internetu to nie problem!
Autor: Artykuł dostarczony przez Play   11 marca 2022 12:37

Dostęp do internetu stał się już rzeczą powszechną. W niemal każdym domu znajduje się przynajmniej jedno urządzenie połączone z siecią. O ile korzystanie z niej najczęściej nie stwarza większych problemów, o tyle już samodzielna instalacja wiąże się u niektórych z pewnymi obawami. Warto jednak wiedzieć, że nowoczesne urządzenia i technologie są obecnie tak inteligentne i intuicyjne w obsłudze, że ich własnoręczne podłączenie nie powinno stanowić problemu – nawet dla osoby bez wiedzy i doświadczenia w tym zakresie!

Instalacja internetu krok po kroku – krok 1

Pierwszym krokiem jest oczywiście wybranie internetu u dostawcy – warto wcześniej dowiedzieć się, który rodzaj połączenia najlepiej sprawdzi się w naszym domu. Możemy dowiedzieć się więcej na ten temat na specjalnej stronie stworzonej przez Play. Znajdziemy tam również pomocne informacje dotyczące tego, jak zaplanować domowe łącze internetowe oraz jak zabezpieczyć sieć wi-fi. Po zamówieniu usługi internetowej i ustalonym w umowie czasie otrzymamy paczkę z routerem oraz wszystkimi potrzebnymi do montażu elementami. Zawartość pudełka zależna jest od rodzaju wybranego internetu.

Najczęściej, oprócz samego routera, znajduje się w nim także kabel służący do podłączenia urządzenia do sieci lub połączenia go z modemem zewnętrznym.
Po sprawdzeniu zawartości pudełka podłączamy router do prądu. Warto wybrać wygodne i bezpieczne miejsce, w którym urządzenie nie będzie narażone na uszkodzenie. Jeżeli mieszkamy w miejscu z dostępem do danej sieci internetowej, wystarczy tylko podłączyć się do niej za pomocą kabla, a następnie połączyć swoje urządzenia z routerem.

Krok 2 – podłączamy urządzenia do sieci

Komputer lub laptop możemy połączyć z routerem automatycznie, za pomocą kabla lub poprzez sieć wi-fi – wtedy też konieczne będzie wyszukanie naszego routera w oknie dostępnych sieci, które rozwinąć można najczęściej z prawego, dolnego rogu urządzenia. Zarówno nazwa urządzenia, jak i potrzebne hasło znajdziemy na opakowaniu routera lub specjalnej naklejce umieszczonej na nim. Po podłączeniu sieci warto zmienić swoje hasło na prostsze i łatwiejsze w zapamiętaniu. Pozwoli nam to również znacznie zwiększyć poziom bezpieczeństwa naszego internetu i zapobiec ewentualnym próbom ataków wirtualnych. Przed rozpoczęciem użytkowania należy także wyposażyć się w dobrej jakości program antywirusowy, który stanowić będzie dodatkowe zabezpieczenie zarówno naszej sieci, jak i urządzenia.

Jeżeli podłączamy internet za pomocą własnego, otrzymanego od dostawcy sieci modemu, konieczne jest umieszczenie go w odpowiednim miejscu oraz połączenie z routerem. Aby tego dokonać, należy włączyć modem zewnętrzny i sprawdzając kontrolne światła lub diody umieszczone na urządzeniu, wybrać miejsce o najlepszym zasięgu internetu. W wybranej lokalizacji należy zamontować modem, a następnie, przy użyciu kabla, połączyć go z routerem w domu.

Krok 3 – sprawdzamy poprawność podłączenia

Aby sprawdzić jakość połączenia internetowego, możemy skorzystać ze specjalnej strony od Play, na której będzie dokładny, stworzony przez eksperta opis dotyczący tego, jak powinien być podłączony sprzęt. Na stronie można też dowiedzieć się m.in., gdzie najlepiej postawić dekoder, aby sygnał był stabilny, oraz o jakie kwestie pod względem bezpieczeństwa warto zadbać przy podłączaniu sprzętów do sieci. Można również poprosić o pomoc konsultanta. Specjalista pracujący w danej sieci może pomóc w sprawdzeniu wszystkich najważniejszych procesów instalacji i upewnić, że nasza praca została wykonana prawidłowo. Konsultanta sieci warto poprosić o pomoc wyłącznie w skontrolowaniu naszych działań, po samodzielnym wykonaniu montażu – wtedy też przekonamy się, że to wcale nie jest takie trudne!

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR