Samowystarczalne osiedle we Wrocławiu: będzie też dom seniora

INWESTYCJE

Autor: DKX/Rynek Seniora   11 sierpnia 2015 10:30


Samowystarczalne osiedle we Wrocławiu: będzie też dom seniora Samowystarczalna dzielnica we Wrocławiu nie obejdzie się bez domu seniora. Fot. Dariush/Flickr

Spirala czasu to nowa inwestycja firmy Archicom zlokalizowana na terenie modelowego osiedla - Nowe Żerniki. W dalszych etapach osiedla miasto planuje m.in. boisko wielofunkcyjne, dom seniora, zespół szkolno-przedszkolny i park.

Nowe Żerniki mają tworzyć samowystarczalną dzielnicą w zachodniej części miasta z kompletną infrastrukturą drogową i społeczną. Wrocławski magistrat planuje w ramach Nowych Żernik budowę obiektów edukacyjnych, kulturalnych i mieszkalnych.

Inwestycja Archicomu – Spirala Czasu - znajduje się w centralnej części Nowych Żernik, w sąsiedztwie zaplanowanego Domu Kultury i małego zbiornika wodnego, które będą jednym z ciekawszych miejsc na osiedlu.

Jak opisuje inwestor, projekt Spirali Czasu wyraża ideę integracji i powrotu do modelu rodziny wielopokoleniowej. Dla przyszłych mieszkańców przygotowano ustawne i dobrze nasłonecznione mieszkania 2-, 3- i 4-pokojowe z ogródkami, tarasami lub balkonami.

W podpiwniczonym budynku zastosowano windy odzyskujące energię, a na dachach zaplanowano lokalizację paneli słonecznych zasilających oświetlenie części wspólnych, co nie tylko realizuje ekologiczne założenia osiedla Nowe Żerniki, ale będzie się przekładało bezpośrednio na niższe koszty eksploatacji części wspólnych.

W parterze budynku Spirali Czasu znajdą się lokale usługowe, w tym jeden przystosowany do potrzeb żłobka. Dla zmotoryzowanych przygotowano rozległy garaż oraz miejsca parkingowe. Jest również 70 miejsc parkingowych dla rowerów.

Jak przekonuje inwestor, jego doświadczenie w projektowaniu osiedli społecznych będzie procentowało także w przypadku Spirali Czasu. Przykładem mogą być chociażby zaplanowane rozwiązania takie jak: wspólne zielone tarasy dla mieszkańców, ogródek społeczny czy klub fitness.

Zgodnie z planami Urzędu Miasta w pobliżu inwestycji znajdzie się również lokalny bazarek oraz ulice z uspokojonym ruchem. W planach jest również nasadzenie szpalerów drzew wzdłuż głównych ciągów komunikacyjnych. W dalszych etapach osiedla miasto planuje m.in. boisko wielofunkcyjne, dom seniora, zespół szkolno-przedszkolny i park.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.