Scanmed Multimedis otwiera oddział dzienny dla seniorów

INWESTYCJE

Autor: DK/Rynek Seniora   03 grudnia 2014 13:54


Scanmed Multimedis otwiera oddział dzienny dla seniorów

Scanmed Multimedis otworzył dziś (3 grudnia) oddział opieki dziennej dla seniorów w centrum medycznym przy ul. Armii Krajowej 5 w Krakowie.

- Łączny koszt inwestycji w nową kondygnację oraz wyposażenie wnętrza to ok. 8 mln zł - powiedziała portalowi rynekseniora.pl Żenia Karona, kierownik Działu Marketingu i PR Scanmed SA.,

Oddział dziennego pobytu i terapii powstał na nowo wybudowanym piętrze centrum medycznego z myślą o osobach starszych, które pomimo dolegliwości zdrowotnych chcą aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym, a także z myślą o ich rodzinach pragnących zapewnić swoim najbliższym jak najlepszą opiekę.

- Nasza inwestycja jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na koordynowaną opiekę zdrowotną dedykowaną seniorom. Osoby w wieku ponad 65 lat stanowią ok. 15 proc. ludności Polski, a prognozy przewidują dalszy wzrost tego odsetka. Dlatego też oddajemy do dyspozycji oddział dzienny dla seniorów, aby zapewnić ciągłą i kompleksową opiekę medyczną na każdym etapie ich życia - powiedziała Joanna Szyman, prezes zarządu Scanmed Multimedis.

Nowy ośrodek opieki dziennej jest jedną z nielicznych komercyjnych placówek w Krakowie o podobnym profilu działalności.

- Ze względu na to, że ofertę oddziału opieki dziennej kierujemy nie tylko do seniorów, ale również do osób o ograniczonej sprawności fizycznej potrzebujących profesjonalnej opieki medycznej, a plan zajęć jest dobierany indywidualnie do każdego pacjenta jednoczasowo na oddziale może przebywać 10 osób - przekazała nam kierownik  Działu Marketingu i PR.

Na powierzchni 230,9 mkw. mieszczą się m.in.: sale do zajęć grupowych i ćwiczeń fizycznych, pokój wypoczynkowy, jadalnia oraz kącik do czytania. Infrastruktura oddziału została dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. 

- Oprócz terapii rehabilitacyjnej zapewniamy szeroki zakres zajęć terapeutycznych usprawniających formę intelektualną i wpływających na utrzymanie dobrej kondycji psychicznej, a także zajęć kulturalno-twórczych pozwalających na wyrażanie uczuć poprzez działanie kreatywne. Dla każdego pacjenta dobieramy indywidualny plan ćwiczeń, dostosowany do jego potrzeb i możliwości, dlatego zajęcia prowadzone są w grupach liczących do 5 osób - informuje Iwona Łodygowska, koordynator oddziału dziennego dla seniorów Scanmed Multimedis.

Położenie oddziału bezpośrednio w centrum medycznym daje też możliwość wykonania pełnego zakresu badań diagnostycznych i konsultacji lekarskich bez konieczności transportu pacjenta do innej placówki.

W ramach dni otwartych od 4 do 6 grudnia można będzie wziąć bezpłatny udział nie tylko w konsultacjach z lekarzami różnych specjalizacji, ale również wykonać bezpłatne badania, m.in.: EKG, badanie znamion dermatoskopem lub spirometrię. Będzie można wtedy obejrzeć nowo otwartą kondygnację.

Na wszystkie badania i konsultacje można zapisać się dzwoniąc pod numer Telefonicznego Centrum Obsługi: 12 629 88 00. Liczba miejsc w ramach danej akcji profilaktycznej jest ograniczona.

Grupa Scanmed Multimedis świadczy usługi medyczne w 11 miastach w Polsce, oferując usługi w ramach 29 wielospecjalistycznych centrów medycznych, sieci ponad 650 placówek partnerskich i pełnoprofilowego Szpitala św. Rafała w Krakowie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.