Śląskie: dom opieki PCK przejdzie remont, pomoże międzynarodowa fundacja

INWESTYCJE

Autor: mojchorzow.pl/Rynek Seniora   07 października 2016 09:48


Śląskie: dom opieki PCK przejdzie remont, pomoże międzynarodowa fundacja W remoncie domu opieki w Chorzowie pomogą Fundacja Habitat for Humanity Poland i wolontariusze firmy Stanley Black&Decker. Fot. Fotolia

Jak podaje serwis mojchorzow.pl, Dom Opieki Polskiego Czerwonego Krzyża przy Placu Piastowskim w Chorzowie ma być wyremontowany. Prace zostaną przeprowadzone ze wsparciem Fundacji Habitat for Humanity Poland, która zapewni pomoc w pokryciu kosztów oraz nadzór techniczny. Do projektu dołączą także pracownicy firmy Stanley Black&Decker.

Dom Opieki PCK w Chorzowie przejdzie w najbliższych dniach remont, dzięki któremu poprawią się warunki życia podopiecznych placówki - starszych i niepełnosprawnych.

Fundacja Habitat for Humanity Poland pomoże w pokryciu kosztów oraz zapewni nadzór techniczny, zaś pracownicy śląskiego oddziału firmy Stanley Black&Decker przez cztery dni - od 11 do 14 października - będą pomagać w remoncie jako wolontariusze.

Od prawie 25 lat Dom PCK w Chorzowie jest domem dla kilkudziesięciu osób starszych i niepełnosprawnych, które wymagają całodobowej opieki, a którymi z różnych przyczyn nie mogą opiekować się bliscy. Podopieczni zajmują pokoje 2-, 3- i 4-osobowe dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Otrzymują opiekę specjalistyczną i całodzienne wyżywienie.

Habitat for Humanity jest chrześcijańską organizacją non-profit, która działa na rzecz zapobiegania wykluczeniu mieszkaniowemu oraz eliminacji bezdomności na świecie. Organizacja funkcjonuje od 40 lat na terenie ponad 70 krajów na całym świecie.

Więcej: www.mojchorzow.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR