Śląskie: modernizacja szpitala na finiszu, jest nowa interna

INWESTYCJE

Autor: Jacek Wykowski/Rynek Seniora   29 czerwca 2016 09:02


Śląskie: modernizacja szpitala na finiszu, jest nowa interna Po modernizacji całe pierwsze i drugie piętro Szpitala nr 2 im. dr Tadeusza Boczonia w Mysłowicach pzeznaczono na internę. Fot. www.fb.com/szpital2myslowice

Zakończył się najważniejszy etap największego remontu w historii stuletniego Szpitala nr 2 im. dr Tadeusza Boczonia w Mysłowicach (Śląskie). Po siedmiu miesiącach prac dwa piętra szpitala zostały w całości zaadaptowane na potrzeby oddziału wewnętrznego.

Modernizacja kosztowała ok. 4,5 mln zł i została sfinansowany z budżetu miasta Mysłowice. Dodatkowo, budynek "A" objął również wart 4 mln złotych projekt podniesienia efektywności energetycznej i zastosowania odnawialnych źródeł energii dla całego szpitala. Jest on finansowany prawie w 80 proc. z Mechanizmu Finansowego EOG oraz przy wkładzie własnym budżetu miasta.

- Rozpoczęliśmy od okulistyki, a skończyliśmy na internie. Już wszystkie szpitalne oddziały inaczej wyglądają, są unowocześnione i przebudowane, po to żeby mieszkańcy Mysłowic, pacjenci, czuli się tutaj jak najlepiej - mówi Edward Lasok, prezydent Mysłowic.

Po kompleksowej przebudowie zabytkowego obiektu, pierwsze i drugie piętro zostały w całości zaadaptowane na potrzeby oddziału wewnętrznego. Do tej pory na dwóch kondygnacjach budynku znajdowało się 11 sal oddziału wewnętrznego oraz 8 sal oddziału rehabilitacji. Na obu oddziałach mieściło się 65 łóżek (45 było przeznaczonych dla pacjentów interny).

Po remoncie oddział wewnętrzny będzie dysponował 45 łóżkami w 20. salach. Do wyremontowanego obiektu wrócą również recepcja, laboratorium, apteka i szpitalna kaplica.

- Skutki remontu odczują przede wszystkim pacjenci naszego szpitala. Do ich dyspozycji są mniejsze niż do tej pory sale, z których większość wyposażona jest we własną łazienkę - mówi Mariusz Wołosz, dyrektor Szpitala nr 2 im. dr Tadeusza Boczonia w Mysłowicach.

Oddział wewnętrzny zyskał również nowe łóżka oraz nowoczesne meble. Modernizacja objęła także instalację wodno-kanalizacyjną, elektryczną oraz centralne ogrzewanie. Pomieszczenie apteki dostosowano natomiast do wymogów prawa farmaceutycznego.

 Obecny Szpital nr 2 powstał z inicjatywy i środków Górnośląskiego Związku Brackiego. Pawilon główny oddano do dyspozycji górników i ich rodzin w roku 1911, kolejny, z oddziałami wewnętrznymi, w roku 1916. Szpital - podobnie jak obecnie - był przeznaczony dla ponad 200. osób. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.