Śląskie: nowa intensywna terapia pozwoli na zabiegi u starszych pacjentów

INWESTYCJE

Autor: Dziennik Zachodni, Gazeta Wyborcza/Rynek Seniora   29 czerwca 2016 12:57


Śląskie: nowa intensywna terapia pozwoli na zabiegi u starszych pacjentów Oddział intensywnej terapii w szpitalu w Blachowni zbudowano w ciągu czterech miesięcy. Fot. Grzegorz Giereszczak (zdj. ilustracyjne)

We wtorek (28 czerwca) w Szpitalu im. Rudolfa Weigla w Blachowni (Śląskie) otwarto nowoczesny oddział intensywnej terapii. Powstał w cztery miesiące i kosztował 5 mln zł. Umożliwi przeprowadzanie skomplikowanych zabiegów również wśród pacjentów o podwyższonym ryzyku, np. w podeszłym wieku.

Jak informuje Gazeta Wyborcza, w jednej sali ulokowano siedem łóżek - ósme osobno, w izolowanym pomieszczeniu. Wszystkie są sterowane elektronicznie, z materacami zapobiegającymi odleżynom, oddzielone zasłonkami.

Żeby utworzyć oddział, od początku tego roku dzierżawca szpitala - Polska Grupa Medyczna (PGM) należąca obecnie do grupy Scanmed z Krakowa - wyłożył 5 mln zł. Nie były to tylko nakłady na pomieszczenia i ich wyposażenie - trzeba też było dokonać kompleksowego remontu pomieszczeń.

Jeszcze przed otwarciem szpitala (w lipcu 2014 r.), po półrocznej przerwie spowodowanej konfliktem z poprzednim dzierżawcą, PGM zainwestowała w placówkę 4,5 mln zł. Prezes PGM Joanna Szyman nie ukrywa, że intensywna terapia była konieczna do dalszej rozbudowy i rozwoju szpitala.

Jak podaje Dziennik Zachodni, obecnie 5 proc. wszystkich łóżek w szpitalu stanowią te na OIT (standardem jest 2 proc.). Joanna Szyman tłumaczy, że posiadanie własnego OIT pozwoli na wykonywanie skomplikowanych zabiegów również wśród pacjentów o podwyższonym ryzyku, np. w podeszłym wieku.

Dzierżawca szpitala zapewnia, że nowy oddział nie oznacza końca inwestycji. W planach jest powstanie nowoczesnych bloków operacyjnych. Szpital chce się również włączać w akcje profilaktyczne dla pacjentów.

Placówka wystąpiła już do NFZ o przyznanie kontraktu dla oddziału.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.