Śląskie: powstaną dwa prywatne domy seniora. Zobacz galerię
Autor: Jacek Wykowski/Rynek Seniora   10 maja 2016 14:05

Pod koniec września 2016 r. w miejscowości Godów (koło Wodzisławia Śląskiego) nastąpi otwarcie prywatnego domu dla osób starszych. W jedno- i dwuosobowych pokojach zamieszka 30 seniorów.  Pod koniec 2017 r. ma powstać w pobliżu kolejny, większy dom seniora, przeznaczony dla ok. 60 pensjonariuszy. Tego drugiego obiektu są już dostępne wizualizacje.

Inwestorami są dwie firmy z Godowa, działające do tej pory w innych branżach.

Dom Seniora „W ogrodach” zlokalizowany będzie na dwuhektarowej działce w powiecie wodzisławskim w miejscowości Godów przy ul. Powstańców Śląskich 31 - 3 km od wjazdu na autostradę A1.

Jak dowiedział się portal rynekseniora.pl, otwarcie planowane jest na koniec września 2016 r. W przebudowanym obiekcie mieścił się wcześniej dom weselny. Budynek i dwuhektarowa działka są - i były wcześniej - własnością jednego z inwestorów.

Co zaoferuje kameralny dom-ogród?
Budowany jednopiętrowy dom seniora ma być przeznaczony dla 30 podopiecznych, którzy będą zakwaterowani w jedno- i dwuosobowych pokojach. Będzie można wykupić pobyt stały, czasowy lub dzienny. Wszystkich pokoi ma być ok. 17., z czego jedna trzecia będzie przeznaczona dla pojedynczych lokatorów, a dwie trzecie będą „dwójkami”. 

Zgodnie z informacjami inwestorów budynek ma się odznaczać brakiem barier architektonicznych, każdy pokój miał osobną łazienkę, telewizję, internet oraz instalacją przywoławczą. Podopieczni będą mogli korzystać ze świetlicy, jadalni, zaś posiłki mają być przygotowywane na miejscu przez trzy zatrudnione na stałe kucharki.

Jednym z atutów powstającego domu seniora ma być duży ogród otaczający budynek. Będą w nim alejki do spacerowania, kaskady wodne, zarybiony staw i oczka wodne.

Zgodnie z uzyskanymi przez rynekseniora.pl informacjami przez całą dobę nad pensjonariuszami ma czuwać ok. 8-10 opiekunek oraz trzy pielęgniarki. Raz w tygodniu do domu seniora będzie przyjeżdżał lekarz rodzinny; ma być on również dostępny na każdorazowe wezwanie. Prowadzący dom mają zapewnić ponadto możliwość korzystania z usług fizykoterapeuty oraz lekarzy specjalistów.

Dom seniora będzie dedykowany głównie samodzielnym osobom starszym, ale podopieczni niepełnosprawni czy z demencją także zostaną zakwaterowani.

W cenie dodatkowe atrakcje
Jak dowiedział się rynekseniora.pl, odpłatność od osoby za miesiąc pobytu w pokoju dwuosobowym wyniesie 2,9 tys. zł, zaś w pokoju jednoosobowym 4 tys. zł.

Podopieczni będą mogli brać udział w gimnastyce, zajęciach terapeutycznych. Prowadzący mają organizować wyjazdy m.in. do kina i teatru. W domu seniora będzie dostępna czytelnia i minikawiarnia służąca do integracji czy odpoczynku. 

Osoby starsze będą mogły również skorzystać na miejscu z usług fryzjersko-kosmetycznych.

Ponadto zarówno w samym obiekcie, jak i w okalającym go ogrodzie będzie można zorganizować urodziny, jubileusz czy inne przyjęcie.

- Rodziny odwiedzające swoich bliskich będą mogły skorzystać z noclegu i wyżywienia w naszym domu - podają inwestorzy.

Dom głównie dla klientów z Polski, ale w planach kolejny - dla Niemców
Dom seniora ma być przeznaczony głównie dla polskich klientów, ale w przypadku zainteresowania osób starszych z zagranicy także zapewni im opiekę - część opiekunek będzie posługiwała się językiem niemieckim lub angielskim.

Jednak jeśli chodzi o klientów zagranicznych, na tym plany właścicieli się nie kończą. Jak udało dowiedzieć portalowi rynekseniora.pl, pod koniec 2017 r. inwestorzy chcą wybudować obok nowo otwartego domu kolejny, większy dom seniora, dedykowany tym razem tylko klientom niemieckim.

Obiekt będzie przeznaczony dla ok. 60 osób. W roku 2016 będą wykonane fundamenty, a do końca kolejnego roku planowane jest otwarcie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.