Śląskie priorytety unijne: geriatria, ZOL, choroby wieku starczego

INWESTYCJE

Autor: Daniel Kuropaś/Rynek Seniora   08 października 2014 10:53


Śląskie priorytety unijne: geriatria, ZOL, choroby wieku starczego Fot. PTWP Piotr Waniorek

Szpitalne inwestycje m.in. w geriatrię, zakład opiekuńczy i ośrodek chorób przewlekłych i wieku starszego zostały zapisane w kontrakcie terytorialnym dla województwa śląskiego i zaliczone do przedsięwzięć priorytetowych.

Kontrakt Terytorialny podpisany został przez ministra infrastruktury i rozwoju oraz zarząd województwa śląskiego. Jego przedmiotem jest określenie celów i przedsięwzięć priorytetowych o istotnym znaczeniu dla rozwoju kraju oraz województwa śląskiego.

Obok inwestycji podstawowych, znalazła się tam cała lista przedsięwzięć warunkowych, których realizacja jest uzależniona od dostępności środków finansowych. Do nich właśnie należą poniższe inwestycje:

- utworzenie Regionalnego Ośrodka Onkologii, Kardiologii oraz Chorób Przewlekłych i Wieku Starczego w Rybniku. Źródła finansowania to środki z budżetu państwa, RPO, środki własne beneficjenta.

Realizacja inwestycji będzie uzależniona od finalnego zakresu Policy paper w obszarze zdrowia oraz od rozstrzygnięć Komitetu Sterującego. 

Projekt może być zrealizowany w ramach Narodowego programu zwalczania chorób nowotworowych finansowanego z budżetu środków krajowych pozostających w dyspozycji MZ, realizowanych w drodze konkursu ofert.

- utworzenie Centrum Geriatrii i Rehabilitacji poprzez dobudowę skrzydła do budynku D Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej

Realizacja inwestycji będzie uzależniona od finalnego zakresu Policy paper w obszarze zdrowia oraz od rozstrzygnięć Komitetu Sterującego. Źródłem finansowania zadania inwestycyjnego będzie Regionalny Program Operacyjny.

- dostosowanie Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego, Opiekuńczo-Leczniczego, Oddziału Rehabilitacji, Oddziału Urazowo-Ortopedycznego dla osób przewlekle chorych i starszych oraz diagnostyki, leczenia i profilaktyki chorób układu ruchu (Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.