Śląskie: w dawnym hotelu powstał dom seniora

INWESTYCJE

Autor: Beata Marciniak, Dziennik Zachodni/Rynek Seniora   12 stycznia 2015 09:43


Śląskie: w dawnym hotelu powstał dom seniora

W lutym br. ruszy Dom Seniora „Buk” w Rudach (Śląskie) przy ul. Brzozowej. W placówce znajdzie opiekę około sto starszych osób upośledzonych umysłowo i ruchowo.

- Dom będzie składał się z części komercyjnej i niekomercyjnej - mówi portalowi rynekseniora.pl Anna Paul, kierownik DS "Buk”. - W pierwszej znajdzie miejsce 35 osób, będą to seniorzy z upośledzeniem intelektualnym i ruchowym, w drugiej części pod opieką personelu będzie znajdowało się 59 pensjonariuszy z problemami psychicznymi. Dom powstał ze środków własnych inwestora, na razie nie będziemy zdradzać kosztów.

Pobyt w części niekomercyjnej finansowany będzie częściowo przez gminę, gdyż seniorzy, którzy trafią do domu seniora będą objęci opieką MOPS-u. W części komercyjnej za miesiąc pobytu trzeba będzie zapłacić 2700 zł plus leki, pampersy, wizyty lekarskie.

Zakończyły się odbiory techniczne budynków, a Śląski Urząd Wojewódzki wydał decyzję zezwalającą na prowadzenie placówki.

Dawny obiekt „Buk” wyremontowano od podstaw, teraz w dawnym hotelu mieście się kilkadziesiąt pokoi przeznaczonych dla seniorów, wszystkie mają instalację przyzywową, telefoniczną, przeciwpożarową i rtv, są wyposażone w nowe meble.

W każdym pokoju jest łazienka i balkon. W obiekcie liczącym kilka tysięcy metrów znajduje się ponadto kaplica i duża stołówka. Na zewnątrz budynku planowana jest siłownia pod chmurką. Dom ma zaplecze terapeutyczne i rehabilitacyjne.

Modernizacja obiektu i przekształcenie dawnego hotelu w Dom Seniora trwało kilka lat. Dom Pomocy Społecznej „Buk” w Rudach Raciborskich będzie prowadzony przez Stowarzyszenie Pomocna Dłoń w Bytomiu. 

Inwestorem w Rudach jest osoba prywatna, Jarosław Rybak prowadzi już podobną placówkę w Bytomiu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.