Słupski szpital chce stworzyć ZOL na sto łóżek
Autor: gp24.pl/Rynek Seniora   22 kwietnia 2015 11:11

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Słupsku (Pomorskie) przygotowuje koncepcję zagospodarowania jednego z budynków znajdujących się na terenie placówki. Chce w nim stworzyć zakład opiekuńczo-leczniczy. Zdaniem dyrekcji inwestycja jest konieczna, ponieważ tylko w ubiegłym roku aż 226 pacjentów szpitala przebywało w nim nawet kilka miesięcy.

Andrzej Sapiński, dyrektor placówki tłumaczy, że były to osoby przewlekle chore, które de facto powinny przebywać w ZOL-u. Nie ma jednak dla nich miejsc. Dla szpitala, któremu NFZ pokrywa koszty leczenia jedynie ostrej fazy choroby, tacy pacjenci oznaczają straty.

Sapiński szacuje, że w tej chwili Słupsk i powiat słupski potrzebuje ok. 140 łóżek opiekuńczo-leczniczych. Ponieważ jednak średnia wieku mieszkańców regionu jest coraz wyższa, w 2020 r. ta liczba wzrośnie do ok. 200. 

Zdaniem dyrektora ZOL mógłby powstać jako część szpitala.  - W naszym kompleksie szpitalnym dysponujemy budynkiem, który mógłby taką rolę pełnić. Trzeba go tylko zaadaptować do tej funkcji - tłumaczy.

Chodzi o były budynek warsztatów, z którego korzystali budowlańcy, gdy budowali szpital.  - To jest budynek parterowy, który świetnie się do tej roli nadaje. Mogłoby w nim funkcjonować sto łóżek opiekuńczo-leczniczych - informuje.

Koszt remontu szpital szacuje na 6 mln zł. Placówka rozpoczęła już prace nad przygotowaniem projektu. Liczy na wsparcie finansowe ze strony urzędu marszałkowskiego.

Więcej: www.gp24.pl 

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.