Stawiają na formułę PPP w ochronie zdrowia. Na pierwszy ogień dom seniora
Autor: Ryszard Rotaub/RynekSeniora.pl   26 marca 2015 12:46

Grupa AMG i Warbud podejmują współpracę w zakresie partnerstwa publiczno-prywatnego w ochronie zdrowia. Jednym z celów porozumienia jest wspólny udział w postępowaniu na udzielenie zamówienia ”Budowa Domu Późnej Starości z zagospodarowaniem terenu w formule partnerstwa publiczno-prawnego na terenie Gminy Bobolice”.

Warbud SA to jedna z największych firm budowlanych w Polsce. Generalny wykonawca projektów z zakresu budownictwa kubaturowego, przemysłowego, ekologicznego, specjalistycznego oraz inżynierskiego. Z kolei AMG Finanse Sp. z o.o. zajmuje się wdrażaniem nowoczesnych rozwiązań doradczych oraz zarządzaniem i restrukturyzacją placówek medycznych.

- Naszym wspólnym celem jest budowanie dobrego wizerunku partnerstwa publiczno-prywatnego w Polsce i skuteczne realizowanie inwestycji w formule PPP. Chcemy pokazać, że można wdrażać projekty tego typu w ochronie zdrowia z korzyścią dla sektora publicznego i lokalnych społeczności - komentuje Tomasz Kopiec, prezes zarządu AMG Finanse i AMG Centrum Medyczne.

Umowa między firmami polegać będzie m.in. na wspólnym udziale w przetargach i postępowaniach na realizacje inwestycji w sektorze ochrony zdrowia w formule PPP. Jednym z takich zadań ma być udział w postępowaniu na budowę Domu Późnej Starości w gminie Bobolice.

Jak już informowaliśmy, pod ośrodek przeznaczono 14-hektarową działkę, ma w nim być początkowo 100 miejsc. Grażyna Wiater-Ubysz, zastępca burmistrza Bobolic (zachodniopomorskie), szacuje, że koszt inwestycji wyniesie 40 mln zł. O ostatecznej wizji i kosztach inwestycji zdecyduje prywatny partner. Inwestor będzie miał możliwość świadczenia usług komercyjnych (zachodnia granica jest blisko, są plany ściągnięcia do ośrodka niemieckich seniorów).

W kolejnych etapach ośrodek zostanie rozbudowany do 550 miejsc. Powstaną przy nim boiska sportowe, amfiteatr, dom gościnny i tereny golfowe. Pensjonariusze mają mieć nawet własne ogródki.

Czytaj: Chcą zbudować za 40 mln zł dom seniora w formule PPP

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.