Światowy potentat na rynku aparatów słuchowych przeniósł się do Poznania

INWESTYCJE

Autor: PAP/Rynek Seniora   26 kwietnia 2017 15:31


Światowy potentat na rynku aparatów słuchowych przeniósł się do Poznania Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Sivantos, jeden z największych na świecie producentów aparatów słuchowych, poinformował w środę (26 kwietnia) o przeniesieniu do Poznania całej europejskiej produkcji tych urządzeń.

Co czwarty używany na świecie aparat słuchowy wyprodukowany został przez Sivantos. Wyprodukowane w Poznaniu aparaty trafią do pacjentów m.in. z Niemiec, Anglii, Danii oraz Polski. Najmniejszy aparat słuchowy produkowany w Poznaniu ma 15 milimetrów.

Spółka zakomunikowała, że w stolicy Wielkopolski powstało Europejskie Centrum Produkcji i Dystrybucji (EMDC). Poznań wybrano ze względu na "doskonałą lokalizację i poziom wykształcenia potencjalnych pracowników"; dwie poznańskie uczelnie kształcą protetyków słuchu.

Obecnie EMDC zatrudnia ok. 320 osób. W planach jest dodatkowe zatrudnienie pracowników z doświadczeniem w projektowaniu 3D do działu modelingu, techników, elektryków, elektroników do działu produkcji, a także ok. 30 osób do działu logistyki. W sumie zatrudnionych zostanie ok. 40 nowych pracowników.

Przeniesienie całej europejskiej produkcji do Poznania trwało kilkanaście miesięcy. Przedstawiciele spółki poinformowali PAP, że do tej pory produkcja aparatów słuchowych odbywała się, na mniejszą skalę, "w różnych krajach Europy".

- Umieszczenie w Poznaniu produkcji i logistyki skróciło średni czas dostawy aparatów w skali Europy niemal o połowę: do 1,5 dnia od chwili zamówienia. Stało się to także dzięki wykorzystaniu w produkcji technologii wydruku 3D. Dzięki nim, właśnie w Poznaniu, tworzony jest na zamówienie jeden z najmniejszych aparatów słuchowych na świecie: mierzący zaledwie 15 milimetrów - poinformowała spółka.

EMDC jest też centrum szkoleniowym dla protetyków słuchu z całego świata; przyjeżdżają oni do Poznania, aby brać udział w warsztatach z zakresu modelingu i serwisowania produktów oraz procesu produkcji.

Grupa Sivantos jest jednym z największych na świecie producentów aparatów słuchowych. Dostarcza urządzenia protetykom słuchu i partnerom handlowym w ponad 120 krajach. Zatrudnia ponad 5 tys. pracowników. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR