Świebodzin jest zainteresowany programem Senior-WIGOR

INWESTYCJE

Autor: Gazeta Lubuska/Rynek Seniora   20 września 2016 11:00


Świebodzin jest zainteresowany programem Senior-WIGOR Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak informuje burmistrz Świebodzina (Lubuskie) Dariusz Bekisz, miasto jest zainteresowane stworzeniem domu dziennego pobytu dla seniorów. Koszt przedsięwzięcia oszacowano na 400-500 tys. zł, a w jego realizacji miałyby pomóc środki z rządowego programu Senior-WIGOR na lata 2015-2020.

Wstępna lokalizacja placówki to budynek po sanepidzie znajdujący się w centrum miasta, przy ul. 1 Maja. Miasto dopiero miałoby się ubiegać o środki z rządowego programu Senior-WIGOR. 

Najważniejszym celem powstania domu jest zapewnienie wielogodzinnego wsparcia seniorom oraz udział w zajęciach aktywizujących pod okiem wykwalifikowanej kadry. Placówka miałaby powstać poprzez przekształcenie dziennego domu pomocy działającego przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Świebodzinie.

Oferta byłaby skierowana do osób niepracujących 60+ i zamieszkujących na terenie gminy. Zgodnie z założeniami seniorzy mogliby spędzać w ośrodku co najmniej 8 godzin dziennie, od poniedziałku do piątku. Podopieczni mieliby zapewniony jeden gorący posiłek w ciągu dnia, a do ich dyspozycji byłby aneks kuchenny, jadalnia, sala klubowa, pokój odpoczynku, pokój porad, gabinet pielęgniarski oraz ogród.

Burmistrz Dariusz Bekisz wyjaśnia w Gazecie Lubuskiej, że koszt przedsięwzięcia to 400-500 tys. zł. Nie wiadomo jednak, kiedy inwestycję uda się zrealizować. Wszystko zależy od możliwości pozyskania środków finansowych.

Świebodzin liczy ok. 22 tys. mieszkańców. 19,2 proc. z nich (4,2 tys.) to osoby w wieku poprodukcyjnym. Miasto znane jest z Pomnika Chrystusa Króla, który do czerwca 2011 r. był najwyższym posągiem Chrystusa na świecie - postać stoi na kopcu o wys. 16 m, ma 33 m wysokości (bez korony) i ramiona o rozpiętości 25 m.

Więcej: www.gazetalubuska.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR