Szpital zainwestował w świadczenia dla seniorów, ale kontraktu nie dostał
Autor: Gazeta Wrocławska/Rynek Seniora   30 stycznia 2015 11:10

Szpital Specjalistyczny im. A Falkiewicza we Wrocławiu chciał poszerzyć paletę świadczonych usług medycznych dla seniorów. Zainwestował w rehabilitację i opiekę specjalistyczną, ale nie otrzymał na ten cel pieniędzy z NFZ.

W Szpitalu Specjalistycznym im. Falkiewicza na Brochowie działa już tzw. centrum geriatryczne. Udziela świadczeń pacjentom w podeszłym wieku. W szpitalu funkcjonuje oddział chorób wewnętrznych i geriatrii oraz poradnia geriatryczna. Świadczenia te finansowane są przez NFZ na łączną kwotę ponad 6,7 mln zł.

Szpital na Brochowie planował otworzyć też dzienny oddział rehabilitacji geriatrycznej i ambulatoryjną opiekę specjalistyczną w dziedzinach: logopedii, zwalczania bólu, rehabilitacji. Miejsce miały tu znaleźć starsze i schorowane osoby, które mogłyby w ciągu dnia przebywać pod odpowiednią opieką.

W tym celu wyremontowano na Brochowie funkcjonujący tam oddział szpitalny i przystosowano budynek obok szpitala do tego typu działalności. Janusz Wróbel, dyrektor szpitala im. Falkiewicza na Brochowie mówi, że koszty inwestycji wynosiły około 2 mln zł.

Szpital nie otrzymał jednak na ten cel pieniędzy z NFZ. Jak twierdzi dyrekcja, nie wiedziała, iż NFZ nie ogłosi w 2015 roku konkursu ofert, a dokona aneksowania obowiązujących umów.

W przystosowanych pomieszczeniach znajdzie się na razie miejsce dla lekarza, pielęgniarki, położnej poz, niektórych działów administracji. 

Więcej: www.gazetawroclawska.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.