Szukają inwestora do zbudowania kompleksu dla seniorów - zobacz wizualizacje
Autor: Jacek Wykowski/Rynek Seniora   16 marca 2016 12:00

Spółka BBN & HŻ Bieg-Nitkowska Żebryk planuje wybudować w Koszalinie całodobowy, prywatny ośrodek dla seniorów. Kompleks dla 125-140 pensjonariuszy ma być zlokalizowany we wschodniej części miasta, tuż obok Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika i w bezpośrednim sąsiedztwie leśnej otuliny Koszalina.

Zgodnie z wyceną sprzed 3 lat, którą wówczas zlecił inwestor, powstanie dwóch połączonych obiektów o szacunkowej powierzchni 7 tys. mkw. miało kosztować ok. 12 mln zł netto, przy czym koszt ten dotyczy tzw. stanu deweloperskiego i nie obejmuje wyposażenia obiektów. Firma jest otwarta na współpracę z inwestorami w zakresie realizacji przedsięwzięcia.

Spółka BBN & HŻ Bieg-Nitkowska Żebryk kupiła w roku 2012 przy styku ulic Piłsudskiego i Rolnej w Koszalinie działkę o pow. blisko 0,7 ha wraz z 4-kondygnacyjnym budynkiem o pow. 1600 m kw. W obiekcie dawniej mieściło się pedagogium dra Adama Reusse’a dla tzw. trudnej młodzieży (otwarto je w roku 1919), zaś później hotel garnizonowy.

Ambitne plany
Inwestor ma w planach dobudowanie nowego skrzydła o pow. ok. 5300 m kw. i połączenie obu budynków przeszklonym, funkcjonalnym łącznikiem. Planowany dom seniora będzie mógł przyjąć 96 pensjonariuszy i ma być przeznaczony dla samodzielnych osób. Wizualizacje projektu wykonała pracownia Mom Architects z Poznania. 

- W nowym budynku do dyspozycji pensjonariuszy będzie 63 pokoi, w tym 30 jednoosobowych, 27 dwuosobowych oraz 6 dwuosobowych apartamentów. Każdy pokój będzie wyposażony we własną łazienkę. W przypadku 36 pokoi zlokalizowanych w dobudowanym skrzydle dla każdego z nich przewidziano osobny balkon - opisuje Bogumiła Bieg-Nitkowska, współwłaścicielka spółki BBN & HŻ.

Inwestor planuje także remont i adaptację już istniejącego budynku na potrzeby niesamodzielnych osób starszych (głównie leżących, ale nie wymagających hospitalizacji).

- W istniejącym budynku przewidywane jest 28 pokoi jednoosobowych lub 18 dwuosobowych oraz 10 jednoosobowych. Obiekt jest w kiepskim stanie, ale planujemy go wyremontować - mówi Bieg-Nitkowska.

Atutem inwestycji ma być lokalizacja
Bogumiła Bieg-Nitkowska, zapytana przez portal rynekseniora.pl o główne atuty planowanej inwestycji, wskazała przede wszystkim na dogodną lokalizację.

- Dosłownie „przez ulicę” widać szpital wojewódzki. W jego strukturach działa nowo wybudowana radioterapia, chemioterapia. Działka pod planowany ośrodek dla seniorów jest położona u podnóża Góry Chełmskiej i na skraju wielohektarowego zalesienia - mówi Bieg-Nitkowska. Dodatkową zaletą lokalizacji jest niewielka odległość od morza i pobliskich miast - Gdańska, Szczecina czy Poznania, które mogą stanowić bazę przyszłych klientów - dodaje.

Sąsiadujący z nieruchomością Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Koszalinie posiada 23 oddziały, a głównymi odbiorcami jego świadczeń jest populacja około 600 tys. osób zamieszkujących wschodnie tereny woj. zachodniopomorskiego.

- Obie inwestycje będą się bardzo dobrze uzupełniać. Szpital nie posiada zbyt bogatej części diagnostycznej, nie ma też części noclegowej dla pacjentów przyjeżdżających z innych rejonów kraju czy z zagranicy - tłumaczy Bogumiła Bieg-Nitkowska.

Pomysłodawcy inwestycji chcą wykorzystać lokalizację także do pozyskiwania klientów zagranicznych.

- Do granicy w Kołbaskowie mamy 160 km, a do Berlina 300, nastawiamy się więc także na pensjonariuszy z Niemiec - mówi współwłaścicielka nieruchomości.

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.