Tarnobrzescy seniorzy naciskają władze ws. wód siarczkowych

INWESTYCJE

Autor: echodnia.eu/Rynek Seniora   16 marca 2016 10:50


Tarnobrzescy seniorzy naciskają władze ws. wód siarczkowych Wiceprezydent Tarnobrzega mówi o kąpielach balneologicznych i rekreacji jako przyszłym kierunku rozwoju, a nie uzdrowisku. Józef Motyka Fot. archiwum

Przedstawiciele rady seniorów w Tarnobrzegu (Podkarpackie) pospieszają władze miasta w temacie wykorzystania odkrytych wód siarczkowych - donosi echodnia.eu.

Oczami wyobraźni widzą już siebie w kąpielach balneologicznych, dostępnych w nowej poradni lub zakładzie rekreacyjnym. Seniorzy wiedzą co mówią, bo jak sami przyznali, wielu z nich systematycznie korzysta z podobnych dobrodziejstw w pobliskim Solcu-Zdroju i jest im dobrze.

Dojrzalsi mieszkańcy Tarnobrzega mają dość słuchania, że wykorzystanie wód to kwestia pojawienia się inwestora. Biorą sprawy w swoje ręce i zapowiadają, że jeśli najbliższe miesiące nie przyniosą oczekiwanych rezultatów, to seniorzy, za trzy lata pójdą do wyborów samorządowych, ale swój głos oddadzą już nie na tych, którzy dziś zajmują gabinety w tarnobrzeskim magistracie.

Wiceprezydent Józef Motyka podkreśla, że medialne nawoływanie o utworzeniu z miasta „zdroju” jest mało prawdopodobne, ze względu na zakłady przemysłowe znajdujące się w pobliskiej strefie ekonomicznej. Mówi więc o kąpielach balneologicznych i rekreacji jako przyszłym kierunku rozwoju, a nie uzdrowisku.

Rada seniorów zobowiązała prezydenta, aby dalsze działania w zakresie możliwości utworzenia poradni rehabilitacyjnej lub zakładu rekreacyjnego, opracowanie harmonogramu działań ze wskazaniem osób, które będą nadzorowały temat, zostały podjęte do końca tego roku.

Więcej: www.echodnia.eu

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.