To centrum kosztowało niemal 29 mln zł. Skorzystają pacjenci z chorobami płuc

INWESTYCJE

Autor: PAP/Rynek Seniora   05 kwietnia 2017 14:42


To centrum kosztowało niemal 29 mln zł. Skorzystają pacjenci z chorobami płuc Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Lubuski Szpital Specjalistyczny Pulmonologiczno-Kardiologiczny w Torzymiu otworzył w środę (5 kwietnia) Lubuskie Centrum Pulmonologii. Przygotowanie bazy na jego potrzeby trwało kilka lat. Centrum ma zapewnić wysoki standard leczenia pacjentów z chorobami płuc.

- Dzięki stworzonej w ramach Centrum szerokiej bazie leczniczej poprawi się dostęp do świadczeń medycznych zarówno stacjonarnych, jak i ambulatoryjnych, a także do specjalistycznej diagnostyki w zakresie wczesnego wykrywania raka płuc - choroby nowotworowej, na którą każdego roku umiera najwięcej mieszkańców województwa lubuskiego - powiedziała marszałek woj. lubuskiego Elżbieta Polak.

Dodała, że poczynione w Torzymiu inwestycje podniosą jakość usług oraz komfort leczenia pacjentów.

Zanim zostało uruchomione Lubuskie Centrum Pulmonologii, oddziały i poradnie związane z chorobami płuc znajdowały się w kilku szpitalnych budynkach rozlokowanych na obszarze niemal 8 ha, co sprawiało, że diagnozowanie i leczenie wiązało się z transportowaniem pacjentów do innych obiektów. Zrealizowane inwestycje, obejmujące prace budowlane oraz zakup sprzętu, umożliwiły koncentrację oddziałów, poradni i pracowni diagnostycznych w jednym budynku.

Na terenie Centrum znajdują się oddziały: gruźlicy, chorób płuc oraz pododdział chemioterapii. Opieka stacjonarna obejmuje 101 łóżek. Pacjenci mają dostęp do poradni specjalistycznych: onkologicznej oraz gruźlicy i chorób płuc oraz do pracowni diagnostycznych.

Prace związane z realizacją projektu trwały od 2007 r. i pochłonęły łącznie prawie 29 mln zł. Niezbędne inwestycje lecznica zrealizowała ze środków własnych, kredytu oraz przy pomocy funduszy unijnych, dotacji samorządu regionu i pieniędzy z PFRON-u.

Szpital w Torzymiu od ponad 100 lat specjalizuje się w kompleksowym diagnozowaniu i leczeniu niemal wszystkich schorzeń z zakresu chorób płuc. Obecnie jest spółką należącą do samorządu województwa lubuskiego.

Lecznica jest wiodącą jednostką w województwie w zakresie kompleksowej diagnostyki i leczenia schorzeń pulmonologicznych. W ramach tworzonej sieci szpitali będzie jedynym tego typu szpitalem w Lubuskiem.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR