
INWESTYCJE
Spółka BiaVita Polska, należąca do grupy kapitałowej Satoria Group SA działającej w branży hotelarsko-turystycznej, przygotowuje się do otwarcia nowej inwestycji - rozbudowanego i zmodernizowanego Sanatorium Uzdrowiskowego Augustów. Zakończenie zaplanowano na grudzień 2016 r., a koszt rozbudowy to ok. 26 mln zł. Gotowe sanatorium ma być przygotowane na pobyt długoterminowy, przystosowany m.in. dla osób starszych i niepełnosprawnych.
Spółka BiaVita Polska, od wejścia w 2009 r. do grupy kapitałowej Satoria Group SA (właściciela m.in. sieci hoteli Start Hotel w Warszawie oraz RT Hotels w Krakowie), buduje nową markę. W ramach przyjętej strategii postanowiła przystosować Sanatorium Uzdrowiskowe Augustów w Augustowie (Podlaskie) do międzynarodowych standardów świadczenia usług leczniczych.
- Panujący obecnie na rynku trend łączenia turystyki i wypoczynku z regeneracją sił i leczeniem oraz duża konkurencyjność miast uzdrowiskowych w Polsce utwierdziły nas w przekonaniu o potrzebie rozbudowy i unowocześnienia bazy zabiegowej i noclegowej Sanatorium Uzdrowiskowego Augustów oraz poszerzenia profili leczniczych - czytamy w komunikacie inwestora.
Powierzchnia sanatorium zwiększy się niemal dwukrotnie
Zaprojektowany obiekt składa się z nowej, czterokondygnacyjnej części hotelowej, dobudowanej do istniejącego budynku sanatorium oraz dwukondygnacyjnej części zabiegowo-rekreacyjnej. Dobudowana część hotelowa nawiązuje gabarytami i bryłą do istniejącego budynku. Część zabiegowa stanowi odrębną część kompozycyjną, która łączy się z wyższym budynkiem hotelowym.
Nowa baza zabiegowa ma zapewnić kuracjuszom wyższy standard wykonywanych zabiegów oraz stworzyć możliwość do przyjęcia większej liczby gości.
Nowy obiekt hotelowy będzie posiadał 54 pokoje, co łącznie z obecną bazą hotelową zapewni 274 miejsca noclegowe w 141 pokojach hotelowych. W wyniku rozbudowy i modernizacji sanatorium będzie dysponowało całkowitą powierzchnią ponad 7,6 tys. m. kw. Dla porównania, obecnie obiekt ma powierzchnię ok. 4 tys. m. kw.
Sanatorium Uzdrowiskowe Augustów specjalizuje się w leczeniu chorób ortopedyczno-urazowych, reumatologicznych, naczyń obwodowych, osteoporozy oraz w podnoszeniu odporności. Po rozbudowie planowane są dodatkowe specjalizacje: kardiologiczna, pulmonologiczna oraz alergologiczna (alergie pokarmowe).
Oferta uzdrowiskowa będzie o wiele bogatsza
Inwestor zapowiada uruchomienie programu leczenia chorób naczyń obwodowych w formie rehabilitacji leczniczej w zespole bólowym Raynauda. BiaVita Polska podpisała umowę z Uniwersytetem Medycznym w Białymstoku na przeprowadzenie kompleksowej diagnostyki i rehabilitacji takich osób z tą chorobą. Jak twierdzi spółka, od stycznia 2017 r. (wówczas ma ruszyć program) sanatorium będzie jedynym ośrodkiem w kraju świadczącym usługi rehabilitacji stacjonarnej pacjentom z Raynaudem.
W wyniku rozbudowy i modernizacji bazy zabiegowej sanatorium ma zapewniać świadczenie zabiegów w zakresie hydroterapii, krioterapii, kinezyterapii, fizykoterapii, balneologii i rehabilitacji kardiologicznej. Dodatkowo planowane jest oddanie do użytku sal gimnastyki indywidualnej i grupowej, krytego basenu rehabilitacyjno-rekreacyjnego z hydromasażami, sauny suchej, parowej oraz strefy SPA.
Uzupełnieniem zabiegów ma być rozbudowany program rekreacji letniej i zimowej outdoor.
Projekt rozbudowy i modernizacji sanatorium został w całości wykonany przez pracownię architektoniczną PiG Architekci z siedzibą w Warszawie, natomiast za aranżację wnętrz i ich wizualizacje odpowiada spółka projektowa R-Design z Milanówka (Mazowieckie). Generalnym wykonawcą rozbudowy i modernizacji sanatorium została wybrana - w drodze przetargu - warszawska spółka Budrem Group.
Sanatorium Uzdrowiskowe Augustów po rozbudowie będzie pozycjonowane jako czterogwiazdkowy hotel funkcjonalnie przygotowany na pobyt długoterminowy, także dla osób starszych i niepełnosprawnych, z rozbudowaną bazą zabiegową i rekreacyjną.
Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
Newsletter
Rynek Seniora: polub nas na Facebooku
Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze
RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych