Trwa modernizacja Sanatorium Uzdrowiskowego Augustów. Otwarcie w grudniu - zobacz galerię
Autor: Jacek Wykowski/Rynek Seniora   05 sierpnia 2016 17:57

Spółka BiaVita Polska, należąca do grupy kapitałowej Satoria Group SA działającej w branży hotelarsko-turystycznej, przygotowuje się do otwarcia nowej inwestycji - rozbudowanego i zmodernizowanego Sanatorium Uzdrowiskowego Augustów. Zakończenie zaplanowano na grudzień 2016 r., a koszt rozbudowy to ok. 26 mln zł. Gotowe sanatorium ma być przygotowane na pobyt długoterminowy, przystosowany m.in. dla osób starszych i niepełnosprawnych.

Spółka BiaVita Polska, od wejścia w 2009 r. do grupy kapitałowej Satoria Group SA (właściciela m.in. sieci hoteli Start Hotel w Warszawie oraz RT Hotels w Krakowie), buduje nową markę. W ramach przyjętej strategii postanowiła przystosować Sanatorium Uzdrowiskowe Augustów w Augustowie (Podlaskie) do międzynarodowych standardów świadczenia usług leczniczych.

- Panujący obecnie na rynku trend łączenia turystyki i wypoczynku z regeneracją sił i leczeniem oraz duża konkurencyjność miast uzdrowiskowych w Polsce utwierdziły nas w przekonaniu o potrzebie rozbudowy i unowocześnienia bazy zabiegowej i noclegowej Sanatorium Uzdrowiskowego Augustów oraz poszerzenia profili leczniczych - czytamy w komunikacie inwestora.

Powierzchnia sanatorium zwiększy się niemal dwukrotnie
Zaprojektowany obiekt składa się z nowej, czterokondygnacyjnej części hotelowej, dobudowanej do istniejącego budynku sanatorium oraz dwukondygnacyjnej części zabiegowo-rekreacyjnej. Dobudowana część hotelowa nawiązuje gabarytami i bryłą do istniejącego budynku. Część zabiegowa stanowi odrębną część kompozycyjną, która łączy się z wyższym budynkiem hotelowym. 

Nowa baza zabiegowa ma zapewnić kuracjuszom wyższy standard wykonywanych zabiegów oraz stworzyć możliwość do przyjęcia większej liczby gości.

Nowy obiekt hotelowy będzie posiadał 54 pokoje, co łącznie z obecną bazą hotelową zapewni 274 miejsca noclegowe w 141 pokojach hotelowych. W wyniku rozbudowy i modernizacji sanatorium będzie dysponowało całkowitą powierzchnią ponad 7,6 tys. m. kw. Dla porównania, obecnie obiekt ma powierzchnię ok. 4 tys. m. kw.

Sanatorium Uzdrowiskowe Augustów specjalizuje się w leczeniu chorób ortopedyczno-urazowych, reumatologicznych, naczyń obwodowych, osteoporozy oraz w podnoszeniu odporności. Po rozbudowie planowane są dodatkowe specjalizacje: kardiologiczna, pulmonologiczna oraz alergologiczna (alergie pokarmowe).

Oferta uzdrowiskowa będzie o wiele bogatsza
Inwestor zapowiada uruchomienie programu leczenia chorób naczyń obwodowych w formie rehabilitacji leczniczej w zespole bólowym Raynauda. BiaVita Polska podpisała umowę z Uniwersytetem Medycznym w Białymstoku na przeprowadzenie kompleksowej diagnostyki i rehabilitacji takich osób z tą chorobą. Jak twierdzi spółka, od stycznia 2017 r. (wówczas ma ruszyć program) sanatorium będzie jedynym ośrodkiem w kraju świadczącym usługi rehabilitacji stacjonarnej pacjentom z Raynaudem. 

W wyniku rozbudowy i modernizacji bazy zabiegowej sanatorium ma zapewniać świadczenie zabiegów w zakresie hydroterapii, krioterapii, kinezyterapii, fizykoterapii, balneologii i rehabilitacji kardiologicznej. Dodatkowo planowane jest oddanie do użytku sal gimnastyki indywidualnej i grupowej, krytego basenu rehabilitacyjno-rekreacyjnego z hydromasażami, sauny suchej, parowej oraz strefy SPA.

Uzupełnieniem zabiegów ma być rozbudowany program rekreacji letniej i zimowej outdoor.

Projekt rozbudowy i modernizacji sanatorium został w całości wykonany przez pracownię architektoniczną PiG Architekci z siedzibą w Warszawie, natomiast za aranżację wnętrz i ich wizualizacje odpowiada spółka projektowa R-Design z Milanówka (Mazowieckie). Generalnym wykonawcą rozbudowy i modernizacji sanatorium została wybrana - w drodze przetargu - warszawska spółka Budrem Group.

Sanatorium Uzdrowiskowe Augustów po rozbudowie będzie pozycjonowane jako czterogwiazdkowy hotel funkcjonalnie przygotowany na pobyt długoterminowy, także dla osób starszych i niepełnosprawnych, z rozbudowaną bazą zabiegową i rekreacyjną.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR