Trwa rewitalizacja luksusowego ośrodka z czasów PRL-u. Co zaoferuje seniorom?
Autor: Jacek Wykowski/Rynek Seniora   09 września 2016 13:49

- Warszawskie centrum będzie prowadzone pod kierunkiem prof. Jarosława Deszczyńskiego i jego współpracowników z USA - informuje Marian Okręglicki. Prof. Deszczyński jest założycielem i przewodniczącym Polskiego Towarzystwa Chirurgii Stawów i Artoskopii oraz kierownikiem Kliniki Ortopedii i Rehabilitacji II Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Koszt realizacji drugiego etapu ma wynieść 62 mln zł.

- Są już wydane pozwolenia na budowę obiektów, w tym również pozwolenie na odwiert źródeł termalnych - precyzuje Okręglicki.

Dla cierpiących na schorzenia narządów ruchu
W trzecim, ostatnim etapie modernizacji kompleksu w Kozubnikach ma powstać 150 apartamentów w trzech segmentach jednego budynku. Wybrany segment ma zostać przystosowany dla osób z problemami narządu ruchu.

- Planowany termin realizacji to lata 2018-2019. W projekcie tym powstaną apartamenty o pow. 30-40 mkw., oczywiście z możliwością łączenia ich, jeśli klient będzie zainteresowany większą powierzchnią - tłumaczy Okręglicki.

Mówi ponadto, że trwają prace nad zakresem dostosowania tych obiektów m.in. dla osób cierpiących na schorzenia narządu ruchu. Cały trzeci etap - zamykający inwestycję - ma kosztować 28 mln zł.

Łączny koszt całego projektu wyniesie 108 mln zł. - Obecnie źródłem finansowania pierwszego etapu są środki własne spółki, natomiast przy realizacji kolejnych etapów finansowaniem inwestycji zainteresowane są już dwa banki - zdradza Rynkowi Seniora szef Sawy Apartments.

O apartamentach dla osób 55+
Przypomnijmy: w ramach pierwszego etapu powstanie łącznie 96 apartamentów w trzech budynkach, termin zakończenia prac zaplanowano na drugi kwartał 2017 r. a sprzedaż lokali ma ruszyc jeszcze w roku 2016. Jeden z budynków ma oferować 34 apartamenty dedykowane dla osób w wieku 55+.

- Apartamenty dostępne w inwestycji będą przez nas sprzedawane na własność. W związku z tym nie będzie żadnych przymusowych opłat dla klientów. Apartamenty mogą być także formą inwestycji, polegającą na wynajmie krótkoterminowym. Korzystając z położenia nieruchomości i ogólnodostępnej infrastruktury, która powstanie w inwestycji, wynajem apartamentów to gwarancja pewnego i stałego zysku - zapewnia prezes Okręglicki.

Dodaje, że Kozubnik położony jest na terenach z rozwiniętą bazą sportowo-turystyczną - w sezonie letnim do dyspozycji klientów w pobliżu jest lotnisko sportowe, jeziora, trasy spacerowe, rowerowe, natomiast w zimie kolejka i stok narciarski.

- Klient będzie mógł podjąć decyzję, czy w okresie, kiedy nie korzysta ze swojego apartamentu, chce go wynajmować, udostępniać bliskim, czy po prostu apartament ma stać pusty. Nie wykluczamy również wariantu, iż klient w apartamencie zamieszka na stałe. Ma do tego pełne prawo, ponieważ będzie to jego własność - tłumaczy.

Informuje, że spółka będzie oferowała pomoc w zakresie zarządzania i wynajmu apartamentów dla zainteresowanych klientów.

- W takim samym systemie zaplanowana jest część inwestycji Sawy Apartments w Zegrzu - przypomina prezes.

Czytaj więcej: Warszawski deweloper z rozmachem wchodzi na rynek mieszkań dla starszych

Marian Okręglicki, zapytany o zakres dostosowania tych pomieszczeń dla potrzeb osób starszych, odpowiada:

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR