USA: seniorzy przyspieszają rozwój rynku pojazdów autonomicznych

INWESTYCJE

Autor: PAP/Rynek Seniora   12 stycznia 2018 14:24


USA: seniorzy przyspieszają rozwój rynku pojazdów autonomicznych Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Seniorzy na Florydzie przyspieszają rozwój elektromobilności - twierdzi start-up Voyage, który udostępnił flotę częściowo zautomatyzowanych taksówek w miejscowości San Jose. Firma planuje ekspansję na inne miejscowości w USA.

Jak wskazują media, seniorzy to grupa społeczna, która jako pierwsza skorzysta z możliwości oferowanych przez pojazdy autonomiczne. Przewiduje się, że większość użytkowników takich pojazdów będą stanowiły właśnie osoby starsze.

Większość ekspertów zgadza się również, że dobrze jest, aby wdrażanie samochodów autonomicznych odbywało się w środowiskach kontrolowanych - do takich należy San Jose, w którym znajduje się wiele domów zamieszkanych przez emerytów.

Dostarczanie usług osobom o zwiększonych potrzebach to częsty punkt wyjścia dla działań wizerunkowych start-upów zaangażowanych w rozwój technologii mobilności. Voyage wykracza poza podstawowe świadczenie usług - swoim klientom firma oferuje również częściowe udziały w wysokości 0,3 proc. i 0,2 proc.

Starsi użytkownicy samochodów czują się jednak mniej pewnie w pojazdach zautomatyzowanych niż osoby młodsze. Jedynie 9 proc. osób w wieku od 51-64 lat w ankietach odpowiadało, że czują się pewnie podczas jazdy całkowicie samojezdnym autem, w porównaniu z 38 proc. dla pokolenia osób pomiędzy 12 a 15 rokiem życia.

Taksówki start-upu Voyage nie są w pełni autonomiczne. Kierowca wciąż musi uważnie śledzić przebieg jazdy i w sytuacji krytycznej przejąć kontrolę nad pojazdem. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR