Uzdrowiska na fali, miedziowy gigant inwestuje i zwiększa przychodyPuls Biznesu/Rynek Seniora - 10 października 2016 12:00


KGHM Polska Miedź, kontrolująca szereg uzdrowisk, tylko w wakacje osiągnęła przychody w wysokości 40 mln zł - zauważa Puls Biznesu. Co istotne, firma zwiększa przychody mimo dużych nakładów inwestycyjnych. W najbliższych dwóch latach spółki portfelowe KGHM I FIZAN zamierzają zainwestować ponad 100 mln zł - głównie w modernizację istniejących obiektów uzdrowiskowych, ale możliwe, że także w kupno kolejnych.

KGHM TFI to część działalności KGHM Polska Miedź prowadzona przez Polską Grupę Uzdrowiskową (PGU). W tym roku do końca sierpnia spółka zwiększyła przychody o ponad 10 proc., do około 94 mln zł, a tylko w wakacje sięgnęły one prawie 40 mln zł.

Jak tłumaczy w PB Rafał Czepil, wiceprezes KGHM TFI odpowiedzialny za KGHM I FIZAN, czyli fundusz zarządzający aktywami uzdrowiskowo-hotelowymi, to przede wszystkim rezultat systematycznego zwiększania liczby miejsc pobytowych w obiektach uzdrowiskowych oraz podnoszenia standardów.

PGU jest głównym aktywem KGHM I FIZAN. Zrzesza Uzdrowiska Kłodzkie (Polanica, Duszniki i Kudowa, produkujące również wody mineralne), a także Cieplice, Połczyn i Świeradów-Czerniawa. Poza tym w portfelu funduszu jest hotelarska spółka Interferie, która ma osiem obiektów. 

Niedawno spółka zakończyła warte 12,5 mln zł modernizacje dwóch obiektów: w Połczynie i Polanicy-Zdroju. W planach jest m.in. przebudowa domu zdrojowego w Polanicy i rozbudowa w Cieplicach (co zwiększy bazę łóżek o 250), czy duża inwestycja w hotelu Interferie w Dąbkach nad Bałtykiem.

W najbliższych dwóch latach inwestycje spółek portfelowych KGHM I FIZAN opiewają na łączną kwotę ponad 100 mln zł. Rafał Czepil zdradza, że poza inwestycjami w istniejące obiekty fundusz być może zdecyduje się na kupno kolejnych. W kręgu jego zainteresowań mogą być m.in. uzdrowiska w Rabce i Krynicy.

Więcej: www.pb.pl