Uzdrowiska na fali, miedziowy gigant inwestuje i zwiększa przychody

INWESTYCJE

Autor: Puls Biznesu/Rynek Seniora   10 października 2016 12:00


Uzdrowiska na fali, miedziowy gigant inwestuje i zwiększa przychody Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

KGHM Polska Miedź, kontrolująca szereg uzdrowisk, tylko w wakacje osiągnęła przychody w wysokości 40 mln zł - zauważa Puls Biznesu. Co istotne, firma zwiększa przychody mimo dużych nakładów inwestycyjnych. W najbliższych dwóch latach spółki portfelowe KGHM I FIZAN zamierzają zainwestować ponad 100 mln zł - głównie w modernizację istniejących obiektów uzdrowiskowych, ale możliwe, że także w kupno kolejnych.

KGHM TFI to część działalności KGHM Polska Miedź prowadzona przez Polską Grupę Uzdrowiskową (PGU). W tym roku do końca sierpnia spółka zwiększyła przychody o ponad 10 proc., do około 94 mln zł, a tylko w wakacje sięgnęły one prawie 40 mln zł.

Jak tłumaczy w PB Rafał Czepil, wiceprezes KGHM TFI odpowiedzialny za KGHM I FIZAN, czyli fundusz zarządzający aktywami uzdrowiskowo-hotelowymi, to przede wszystkim rezultat systematycznego zwiększania liczby miejsc pobytowych w obiektach uzdrowiskowych oraz podnoszenia standardów.

PGU jest głównym aktywem KGHM I FIZAN. Zrzesza Uzdrowiska Kłodzkie (Polanica, Duszniki i Kudowa, produkujące również wody mineralne), a także Cieplice, Połczyn i Świeradów-Czerniawa. Poza tym w portfelu funduszu jest hotelarska spółka Interferie, która ma osiem obiektów. 

Niedawno spółka zakończyła warte 12,5 mln zł modernizacje dwóch obiektów: w Połczynie i Polanicy-Zdroju. W planach jest m.in. przebudowa domu zdrojowego w Polanicy i rozbudowa w Cieplicach (co zwiększy bazę łóżek o 250), czy duża inwestycja w hotelu Interferie w Dąbkach nad Bałtykiem.

W najbliższych dwóch latach inwestycje spółek portfelowych KGHM I FIZAN opiewają na łączną kwotę ponad 100 mln zł. Rafał Czepil zdradza, że poza inwestycjami w istniejące obiekty fundusz być może zdecyduje się na kupno kolejnych. W kręgu jego zainteresowań mogą być m.in. uzdrowiska w Rabce i Krynicy.

Więcej: www.pb.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR