Uzdrowisko Busko-Zdrój rozbuduje jeden ze szpitali

INWESTYCJE

Autor: PAP/Rynek Seniora   04 czerwca 2018 15:48


Uzdrowisko Busko-Zdrój rozbuduje jeden ze szpitali Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Ponad 23,5 mln zł z funduszy Unii Europejskiej otrzyma spółka "Uzdrowisko Busko-Zdrój" na rozbudowę jednego ze szpitali, dla zapewnienia lepszej opieki pacjentom ze schorzeniami kardiologicznymi. Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.

Jak poinformowało biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, przed kilkoma dniami zarząd województwa rozstrzygnął konkurs dotyczący wsparcia lecznictwa uzdrowiskowego, w zakresie zwalczania chorób układu krążenia oraz układu kostno-stawowego. Konkurs programu regionalnego, był dedykowany podmiotom działającym na tzw. obszarze strategicznej interwencji - w tym przypadku w obszarze uzdrowiskowym.

Na konkurs wpłynął jeden wniosek, przygotowany przez spółkę "Uzdrowisko Busko-Zdrój", dotyczący rozbudowy szpitala "Krystyna". Projekt przeszedł pozytywnie zarówno ocenę formalną, jak i merytoryczną i został wybrany do dofinansowania.

Działający w buskim szpitalu "Krystyna" oddział kardiologiczny, zajmuje się leczeniem i rehabilitacją chorych m.in. po zabiegach kardiochirurgicznych, z chorobą wieńcową czy z nadciśnieniem tętniczym.

W ramach projektu, którego realizacja ma kosztować niemal 25 mln zł (fundusze UE to 23 mln 598 tys. zł), planowana jest rozbudowa lecznicy na potrzeby oddziału kardiologicznego - dwa piętra w budynku nr 1 i jedną kondygnację w budynku nr 2. Zaadaptowane zostaną również szpitalne piwnice, gdzie m.in. powstanie biblioteka z czytelnią oraz magazyny.

Projekt zakłada także nadbudowę szybów windowych i wymianę wind oraz modernizację bryły budynku (w tym dobudowę balkonów) i zmianę elewacji.

Zaplanowano również zakup niezbędnego wyposażenia pomieszczeń oraz aparatury i sprzętu medycznego, m.in. aparatów do EKG, systemów holterowskich, defibrylatorów, zestawów do intubacji i wentylacji, a także elektrycznych łóżek.

W szpitalu "Krystyna" z rehabilitacji w trybie dziennym i ambulatoryjnym korzysta rocznie ok. 16 tys. pacjentów. Pół roku temu, także dzięki wsparciu funduszy UE, otwarto tam nowoczesny Ośrodek Diagnostyki i Rehabilitacji Uszkodzeń Narządu Ruchu, wyposażony w urządzenia umożliwiające badanie efektywności zastosowanych metod fizjoterapii.

"Uzdrowisko Busko-Zdrój" S.A., do którego należy szpital "Krystyna", od 2013 r. jest prowadzone przez samorząd województwa świętokrzyskiego. Kuracjusze mogą tu skorzystać z ok. 80 rodzajów zabiegów.

Busko-Zdrój to jeden z najpopularniejszych polskich kurortów. Ma blisko 200 lat tradycji w leczeniu uzdrowiskowym. W tutejszych sanatoriach leczy się choroby ortopedyczno-urazowe, układu nerwowego, reumatologiczne, kardiologiczne i nadciśnienie, osteoporozę oraz choroby skóry. Leczenie opiera się m.in. na miejscowych źródłach cennych wód leczniczych - siarczkowej i solanki.

Funkcjonuje tu kilkanaście obiektów lecznictwa uzdrowiskowego, także sanatoria prywatne. W ostatnich latach przedsiębiorcy zainwestowali też w SPA, hotele i pensjonaty.

W uzdrowiskowej części miasta znajduje się zaprojektowany w XIX w. Park Zdrojowy, na który składają się: ogród łazienkowski z najbardziej charakterystycznym budynkiem miasta - siedzibą Sanatorium Marconi, reprezentacyjna, długa na 950 m promenada łącząca ogród z rynkiem oraz skwer w centrum Buska.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR