Uzdrowisko Nałęczów sprzedaje wille i "jeden z najcenniejszych zabytków miasta"Dziennik Wschodni/Rynek Seniora - 24 listopada 2016 11:11


Zarząd Uzdrowiska Nałęczów zlokalizowanego w woj. lubelskim wystawił na sprzedaż Willę Uciecha, Domek Fiński, Monicówkę i Pałac Małachowskich. Spółka potrzebuje pieniędzy na remonty budynków służących działalności leczniczej.

Jak przypomina Dziennik Wschodni, stuletnia Willa Uciecha przy ul. 1 Maja o charakterystycznej, różowej elewacji do jeden z symboli miasta - odnowiony budynek przyciągał turystów i kuracjuszy. Z kolei Pałac Małachowskich to jeden z najcenniejszych zabytków Nałęczowa. Powstały w latach 70. XVIII w. obiekt jest obecnie siedzibą Muzeum Bolesława Prusa.

Mariusz Szmit, członek zarządu uzdrowiska tłumaczy, że wystawione do sprzedaży obiekty nie są związane z działalnością podstawową spółki. Dodaje, że uzyskane ze sprzedaży pieniądze będą wykorzystane do remontu budynków służących działalności leczniczej.

Jak przyznaje przedstawiciel władz Uzdrowiska Nałęczów, firma kontaktowała się już z potencjalnymi kupcami, którzy wyrazili swoje zainteresowanie nabyciem zabytków. 

Na razie spółka opublikowała dwa aktualne "zaproszenia do składania ofert". Dotyczą one Willi Uciecha wraz z oficyną, Domkiem Fińskim i Monicówką (zobacz ZAPROSZENIE) oraz Pałacu Małachowskich (zobacz ZAPROSZENIE). Nałęczów na zgłoszenia oferentów czeka do 1 grudnia 2016 r. 

Więcej: www.dziennikwschodni.pl