Uzdrowisko Nałęczów sprzedaje wille i "jeden z najcenniejszych zabytków miasta"
Autor: Dziennik Wschodni/Rynek Seniora   24 listopada 2016 11:11

Zarząd Uzdrowiska Nałęczów zlokalizowanego w woj. lubelskim wystawił na sprzedaż Willę Uciecha, Domek Fiński, Monicówkę i Pałac Małachowskich. Spółka potrzebuje pieniędzy na remonty budynków służących działalności leczniczej.

Jak przypomina Dziennik Wschodni, stuletnia Willa Uciecha przy ul. 1 Maja o charakterystycznej, różowej elewacji do jeden z symboli miasta - odnowiony budynek przyciągał turystów i kuracjuszy. Z kolei Pałac Małachowskich to jeden z najcenniejszych zabytków Nałęczowa. Powstały w latach 70. XVIII w. obiekt jest obecnie siedzibą Muzeum Bolesława Prusa.

Mariusz Szmit, członek zarządu uzdrowiska tłumaczy, że wystawione do sprzedaży obiekty nie są związane z działalnością podstawową spółki. Dodaje, że uzyskane ze sprzedaży pieniądze będą wykorzystane do remontu budynków służących działalności leczniczej.

Jak przyznaje przedstawiciel władz Uzdrowiska Nałęczów, firma kontaktowała się już z potencjalnymi kupcami, którzy wyrazili swoje zainteresowanie nabyciem zabytków. 

Na razie spółka opublikowała dwa aktualne "zaproszenia do składania ofert". Dotyczą one Willi Uciecha wraz z oficyną, Domkiem Fińskim i Monicówką (zobacz ZAPROSZENIE) oraz Pałacu Małachowskich (zobacz ZAPROSZENIE). Nałęczów na zgłoszenia oferentów czeka do 1 grudnia 2016 r. 

Więcej: www.dziennikwschodni.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR