W Będzinie uruchomiono oddział opieki paliatywnej

INWESTYCJE

Autor: Twoje Zagłębie/Rynek Seniora   11 sierpnia 2016 10:47


W Będzinie uruchomiono oddział opieki paliatywnej Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W Powiatowym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Będzinie (Śląskie) rozpoczął funkcjonowanie oddział opieki paliatywnej. Jednak to nie jedyna zmiana w placówce. Szpital jest zadłużony na niemal 50 mln zł, a inne oddziały zlikwidowano - m.in. chorób wewnętrznych, chirurgii ogólnej, położniczo-ginekologiczny oraz noworodków i wcześniaków.

Oddział opieki paliatywnej wrócił do placówki po tym, jak trzy lata temu przeniesiono go do Czeladzi. To jedna z wielu zmian w PZZOZ, które budzą spore kontrowersje. Zadłużenie szpitala na koniec 2015 r. oscylowało w granicach 48 mln zł. a dług narasta w tempie kilku milionów złotych rocznie. Próby poprawy sytuacji finansowej PZZOZ podejmowano już kilkakrotnie, jednak bez rezultatu - przypomina tygodnik Twoje Zagłębie. 

Pod koniec 2015 r. starostwo powiatowe w Będzinie zapowiedziało kolejną reorganizację placówki, co w praktyce oznaczało likwidację kilku najważniejszych oddziałów szpitala i przeniesienia ich do Czeladzi. Zlikwidowano oddziały: chorób wewnętrznych, chirurgii ogólnej, położniczo-ginekologiczny oraz noworodków i wcześniaków.

Mimo tego na początku sierpnia oddano do użytku wyremontowany i powiększony oddział opieki paliatywnej. Liczbę łóżek zwiększono z 16 do 19. Powiększenie oddziału było możliwe dzięki zagospodarowaniu powierzchni, którą do tej pory zajmował trakt operacyjny.

Marek Mrozowski, członek zarządu powiatu będzińskiego twierdzi na łamach TZ, że w powiecie jest coraz większe zapotrzebowanie na opiekę paliatywną. W będzińskiej placówce ma być również stworzony punkt nocnej i świątecznej opieki dla dorosłych.

Więcej: www.twojezaglebie.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR