W Białymstoku powstanie pododdział leczenia bólu

INWESTYCJE

Autor: Kurier Poranny, Beata Marciniak/Rynek Seniora   27 listopada 2014 14:07


W Białymstoku powstanie pododdział leczenia bólu

W kwietniu 2015 roku zakończy się pierwszy etap rozbudowy Białostockiego Centrum Onkologii. W BCO powstanie m.in. pododdział leczenia bólu z siedmioma łóżkami.

Rozbudowa i modernizacja szpitala ma wpłynąć na poprawę warunków leczenia chorych na nowotwory i na skrócenie kolejek do specjalistów.

Inwestycję, która ruszyła w 2011 r., podzielono na trzy etapy: dokończenie budynku z parkingiem podziemnym oraz zagospodarowaniem terenu, dokończenie dwóch innych budynków oraz automatykę i monitoring zewnętrzny. Inwestycja pochłonęła ok. 25 mln zł (ok. 8,3 mln zł to pieniądze BCO, ok. 9,7 mln zł pochodzi z zarządu województwa i ok. 8,3 mln zł z Unii).

Niedawno zarząd województwa zadecydował o wyłożeniu kolejnych 6 mln zł na inwestycję. Niestety nie dał pieniędzy na budowę nowego pawilonu. I tak w przebudowanym obiekcie będzie mieścić się blok operacyjny, składający się z czterech sal, oddział chirurgii onkologicznej, w którym będzie 71 łóżek oraz pododdział leczenia bólu dla pacjentów z zabiegowym wskazaniem usunięcia bólu (w ramach kontraktu chirurgicznego).

- To anestezjologiczne zabiegi w interwencyjnych sytuacjach, kiedy farmakologiczne uśmierzanie bólu nie skutkuje – wyjaśnia dr n, med. Marzena Juczewska, dyrektor BCO. - Pododdział ruszy w lipcu 2015 r. W przyszłości planujemy także uruchomienie oddziału paliatywnego. Poza tym, w związku z powiększeniem bazy łóżkowej na onkologii będziemy musieli zatrudnić więcej personelu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR