W Gliwicach powstanie osiedle Centrum 50+. Inwestor szuka operatora
Autor: DK, GW, 24gliwice.pl   05 października 2015 15:35

Przy ul. Warszawskiej w Gliwicach powstanie osiedle, którego grupą docelową sa przede wszystkim seniorzy. - Szukamy operatora, który będzie mógł wynająć te budynki. Szacunkowa wartość całej inwestycji to kilkanaście mln zł - mówi portalowi rynekseniora.pl inż. Aleksandra Rudnicka-Kózka z Zarządu Budynków Miejskich II Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Gliwicach, który jest inwestorem.

- Zgodnie z naszymi planami część mieszkań zostanie sprzedana, a część przeznaczona pod wynajem - mówi Rudnicka-Kózka z ZBM II TBS w Gliwicach. - Szukamy operatora, który wynajmie budynek i będzie mógł starać się o środki unijne - dodaje.

Inwestor już wysyła zaproszenia do negocjacji pierwszym podmiotom prowadzącym usługi medyczne i rehabilitacyjne, na razie z województwa śląskiego.

Osiedle „Centrum 50+” ma powstać przy ul. Warszawskiej w Gliwicach. - Jesteśmy na etapie kończenia koncepcji i projektu budowlanego. Planujemy finisz na koniec I kwartału 2016 roku. Konkretnej daty rozpoczęcia budowy jeszcze nie mamy  - zapowiada Aleksandra Rudnicka-Kózka

Projekt osiedla
Konkurs na koncepcję inwestycji wygrała pracownia architektoniczna Usługi Projektowe Lech Wojtas. Zgodnie z ich pomysłem osiedle będzie składało się z dwóch zespołów budynków. Pierwszy mieszkalno-usługowy stworzą trzy budynki o zróżnicowanej wysokości. Mają mieć, dwie, trzy i cztery kondygnacje.

Zaplanowano tu m.in. możliwość urządzenia restauracja lub stołówki i zaplecza dla cateringu oraz zakład rehabilitacyjny. W pozostałej części tego zespołu ma powstać 31 mieszkań.

Druga część kompleksu to budynek mieszkalny z podziemnym garażem. Tutaj też ma być 31 mieszkań i tak samo wszystkie będą dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Będą miały też zapewnione dla siebie aż 32 miejsca parkingowe. 

Projektant uwzględnia też wykorzystanie ogniw fotowoltaicznych dla podnoszenia komfortu oświetleniowego oraz paneli solarnych w celu wspomagania ogrzewania.

W kompleksie mają znaleźć się windy, gabinety rehabilitacji i fizjoterapii. Całość będzie przystosowana do potrzeb niepełnosprawnych - przewidziano pełną możliwość korzystania ze wszystkich mieszkań przez osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.