W Katowicach powstaje centrum dla seniorów

INWESTYCJE

Autor: PAP/Rynek Seniora   11 lutego 2019 15:51


W Katowicach powstaje centrum dla seniorów Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Do końca pierwszego kwartału tego roku w budynku przy ul. Bednorza w Katowicach - Szopienicach ma powstać Centrum Usług Społecznych, pomyślane jako miejsce spotkań, nauki i aktywizacji osób starszych. Miasto otrzymało właśnie dofinansowanie na ten cel.

- Zmiany demograficzne w całej Polsce to fakt. Nasze społeczeństwo starzeje się i dotyczy to także Katowic. To ważne, by ludzie starsi, pomimo zakończenia aktywności zawodowej, nadal odgrywali aktywną rolę w naszym społeczeństwie, uczestniczyli w życiu społecznym i mieli możliwość w ciekawy sposób spędzać swój wolny czas. Dlatego w ostatnich latach podejmujemy coraz większe wysiłki, by działać na rzecz seniorów - powiedział prezydent Katowic Marcin Krupa.

- Chcemy, by seniorzy wychodzili z domów - stąd decyzja o stworzeniu Katowickiego Centrum Seniora. Jednak wiemy, że nie każdy ma możliwość udziału w programie realizowanym w centrum miasta, dlatego też wychodzimy do dzielnic, w których także chcemy realizować program dla seniorów. Takim przykładem jest inwestycja realizowana w Szopienicach. Udało nam się pozyskać dofinansowanie na remont budynku, w którym powstanie Centrum Usług Społecznych - dodał.

W zakres inwestycji wchodzi m.in. kompleksowa przebudowa budynku wraz z instalacjami: wodną, kanalizacyjną, centralnego ogrzewania, wentylacji mechanicznej z rekuperacją, elektryczną, elektrotechnicznymi, systemami przeciwpożarowymi, montaż zewnętrznej platformy dla osób niepełnosprawnych, a także wyposażenie lokalu.

Całkowita wartość projektu to blisko 1 mln zł. Wartość dofinansowania z Unii Europejskiej to ok. 600 tys. zł, z budżetu państwa - ponad 65 tys. zł, a z budżetu miasta Katowice - ponad 300 tys. zł.

Do końca tego roku natomiast centrum senioralne ma też powstać w ścisłym centrum Katowic, przy ul. Słowackiego 13.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR