W listopadzie ruszy Centrum Geriatryczne we Wrocławiu

INWESTYCJE

Autor: BM/Rynek Seniora   21 października 2014 10:23


W listopadzie ruszy Centrum Geriatryczne we Wrocławiu Fot. PTWP Szymon Jankowski

Przy Szpitalu Specjalistycznym im. A. Falkiewicza we Wrocławiu w listopadzie ruszy pierwsze na Dolnym Śląsku Centrum Geriatryczne. Na razie w kilku poradniach seniorzy znajdą specjalistyczną pomoc. Wartość inwestycji to 8 mln zł.

- Z gotowym już oddziałem rehabilitacji geriatrycznej musimy poczekać do przyszłego roku. Tu będą trafiać osoby po zawale czy wylewie - mówi dla portalu rynekseniora.pl Janusz Wróbel, dyrektor szpitala. - Nie mamy jeszcze podpisanej umowy z NFZ. Natomiast w ramach Centrum lada dzień uruchomimy poradnię geriatryczną i POZ. Seniorzy, tj. osoby po 65 roku życia, znajdą tu pomoc logopedyczną, geriatryczną, psychologiczną, rehabilitacyjną.

Inwestycja - tj. remont oddziałów, powstanie trzypiętrowej poradni -  zakończyła się we wrześniu i kosztowała 8 mln zł. Na razie szpital, który nie ma podpisanej umowy z NFZ zaoferuje seniorom usługi w ramach pomocy dziennej.

Joanna Mierzwińska, rzecznik prasowy dolnośląskiego oddziału NFZ, wyjaśnia, że jak tylko Fundusz ogłosi konkurs, placówka może złożyć swoją ofertę.

Centrum jest tworzone na bazie działającego od 5 lat oddziału internistyczno-geriatrycznego. Miesięcznie leczy się tu ponad 200 chorych. Na razie wyremontowano dwa piętra z trzech, na których jest 50 łóżek, a docelowo ma ich tam być 76.

W  skład Centrum będzie wchodzić oddział geriatryczno-internistyczny, oddział rehabilitacyjno-opiekuńczy, poradnia geriatryczna, dział dziennej rehabilitacji geriatrycznej, a także – w osobnym budynku -  świetlica pobytu dziennego dla niedołężnych i starszych pacjentów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.