W Otwocku powstanie 100-łóżkowe Centrum Opieki Demencyjnej
Autor: DKX/Rynek Seniora   28 maja 2015 12:28

Oficjalnie zakończyliśmy działania zmierzające do zakupu ziemi i przystąpienia do budowy 100-pokojowego, wzorcowego, Centrum Opieki Demencyjnej zlokalizowanego na leśnej działce w Otwocku pod Warszawą - ogłosili dzisiaj (28 maja br.) Krzysztof Jacuński, dyrektor zarządzający Origin Polska i jego partner biznesowy Neil Prashad, prezes Origin Lifestyle Communities Canada

Centrum Opieki Demencyjnej w Otwocku to pierwszy projekt Origin Polska. Budowa ośrodka rozpocznie się na początku 2016 r. Otwarcie przewiduje się w połowie 2017 r.

- To będzie mariaż najlepszych północnoamerykańskich i europejskich doświadczeń w dziedzinie  projektowania i prowadzenia obiektów senioralnych - stwierdził Krzysztof Jacuński.

Jak informuje spółka, prace projektowe, prowadzone przez specjalnie do tego celu powołaną spółkę Origin Design Concepts, bazują na najnowszych rozwiązaniach dotyczących planowania i wystroju pomieszczeń przewidzianych dla pacjentow o różnym stopniu upośledzenia sprawności umysłowej.

Neil Prashad wyjaśnił że Origin Polska chce odgrywać wiodącą rolę na rynku specializującym się w opiece senioralnej. - Naszym celem jest zapewnienie Origin Polska naszego blisko 30-letniego kanadyjskiego doświadczenia najlepszej opieki i najlepszych praktyk managerskich oraz dopasowaniu ich do specyfiki polskiego rynku,  tak aby projekt w Otwocku stanowił idealny przykład wzorowej opieki nad osobami cierpiącymi na różne formy demencji - powiedział.  

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.