W Piasecznie planują uruchomienie oddziału geriatrycznego
Autor: Kurier Południowy/Rynek Seniora   20 marca 2015 16:01

Kończy się rozbudowa piaseczyńskiego Szpitala Św. Anny, który znajduje sie przy ul. Mickiewicza. Niedługo rozpoczną się odbiory wykonanych prac, a w połowie roku część oddziałów czeka przeprowadzka do nowej lokalizacji. Docelowo w nowej części planowane jest uruchomienie także nowoczesnego oddziału geriatrycznego.

Rozbudowa jednego ze skrzydeł szpitala (od strony Al. Kalin) rozpoczeła się wiosną ubiegłego roku. Obecnie trwa wykańczanie wnętrz, a niebawem rozpoczną się odbiory techniczne. Nowa część szpitala zostanie prawdopodobnie otwarta w połowie roku.

Powierzchnia nowego skrzydła szpitala ma 2000 m kw. Na parterze znajdzie się powiększony oddział położniczo-ginekologiczny wraz z nowym blokiem porodowym. Na pierwszym piętrze powstanie natomiast oddział zabiegowy, pozwalający na leczenie operacyjne w różnych specjalnościach.

Rozbudowa umożliwi też przeniesienie oddziału wewnętrznego, który obecnie działa w bardzo trudnych warunkach w najstarszej części szpitala. Całkowity koszt rozbudowy przekroczył już 4 mln zł.

Nowa część pozwoli nam rozwinąć skrzydła - mówi Ewa Maleszyk, nowa dyrektor Szpitala św. Anny. - Zyskamy niezbędne miejsce, żeby leczyć pacjentów nie tylko z naszego powiatu, ale też z Warszawy i okolic. Będziemy się starać również o zwiększenie kontraktu z NFZ i zatrudniać nowych specjalistów – zapowiada nowa dyrektor szpitala.

Więcej: www.kurierpoludniowy.pl

Szpital św. Anny w Piasecznie rozpoczął działalność w drugiej połowie lutego 2011 roku i obejmuje opieką ponad 200 tys. mieszkańców powiatu piaseczyńskiego.

W należącej do Grupy EMC Instytut Medyczny placówce znajdują się cztery oddziały: położniczo-ginekologiczny z neonatologią, chirurgii ogólnej, pediatryczny, wewnętrzny

Obecnie szpital, prowadzony przez EMC Piaseczno, liczy blisko 130 łóżek.

Piaseczyńska placówka obsługuje pacjentów ubezpieczonych w NFZ, klientów towarzystw ubezpieczeniowych, a także pacjentów komercyjnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.