W ramach rewitalizacji Warszawy powstanie międzypokoleniowa kamienica

INWESTYCJE

Autor: Jacek Wykowski, Fundacja Blisko/Rynek Seniora   16 września 2016 13:09


W ramach rewitalizacji Warszawy powstanie międzypokoleniowa kamienica Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Stalowa 29 to pierwszy w Warszawie projekt mieszkaniowy skierowany zarówno do osób młodszych, jak i do starszych mieszkańców stolicy. W praskiej kamienicy na ostatnich dwóch kondygnacjach znajdzie się placówka opiekuńczo-wychowawcza dla młodzieży. Na pozostałych piętrach zaplanowano w sumie 12 mieszkań, m.in dla seniorów.

O projekcie informuje Fundacja Blisko, która działa na rzecz wspierania rozwoju więzi lokalnych oraz promocji nowych rozwiązań w obszarze polityki mieszkaniowej.

Z koncepcji zagospodarowania terenu udostępnionej przez fundację wynika, że planowany jest "remont i przebudowa budynku mieszkalnego przy u. Stalowej 29 wraz z przebudową i nadbudową oficyny". Inwestorem ma być Towarzystwo Budownictwa Społecznego Warszawa Południe.

Projekt jest realizowany w ramach procesu wdrażania Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 r, we współpracy z TBS Warszawa Południe Sp. z o.o. Partnerem projektu jest Centrum Wielokulturowe w Warszawie.

ZOBACZ CAŁY Zintegrowany Program Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku

Kamienica przy Stalowej 29 będzie zamieszkiwana przez osoby z różnych grup wiekowych. Na ostatnich dwóch kondygnacjach będzie się znajdować placówka opiekuńczo-wychowawcza dla młodzieży. Na pozostałych kondygnacjach planowane są po 4 mieszkania (w sumie 12 mieszkań). Poza seniorami i seniorkami, będą mieszkały osoby z innych grup wiekowych. Na parterze powstanie przestrzeń użytkowa dla lokalnej społeczności: klubokawiarnia lub inne miejsce spotkań, którego sposób działania dopiero zostanie określony.

22 września 2016 r. w godz. 16-20, w siedzibie Centrum Wielokulturowego w Warszawie przy ul. Jagiellońskiej 54, odbędą się warsztaty, m.in. dla sąsiadów kamienicy, których celem jest zebranie opinii i uszczegółowienie koncepcji.

- Chcemy, żeby zarówno kamienica, jak i jej najbliższe otoczenie były otwartą i przyjazną przestrzenią spotkań sąsiedzkich. Warsztaty i spotkanie informacyjne będą dotyczyły określenia funkcji części użytkowych budynku oraz podwórka kamienicy. Razem z wami - sąsiadkami i sąsiadami - chcemy wymyślić najlepszy projekt dla tego miejsca - pisze Fundacja Blisko.

Przedmiotem dyskusji będzie również przeznaczenia piętrowego budynku gospodarczego na podwórku kamienicy.

Z kolei 27 września w godz. 17.30-19.30, również w tym samym miejscu, odbędzie się spotkanie informacyjne nt. projektu, w którym wezmą udział: Michał Olszewski (zastępca prezydenta m.st. Warszawy) oraz Adam Godusławski (prezes TBS Warszawa Południe).

Szczegóły, zapisy na spotkania i uwagi do projektu: erbel@fundacjablisko.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR