W Świętokrzyskim powstanie kolejny DPSEcho Dnia/Rynek Seniora - 18 sierpnia 2016 13:52


Gmina Iwaniska w powiecie opatowskim wybuduje Dom Pomocy Społecznej. Wybrano już jego wykonawcę, a do końca roku mają powstać fundamenty budynku.

Inwestycja powstanie w Przepiórowie. Obiekt ma być oddany do użytku w przeciągu dwóch, trzech lat.

Dom powstaje na działce, położonej w sąsiedztwie siedmiohektarowego parku i zabytkowego dworku, w którym obecnie mieści się biblioteka.

Budynek został zaprojektowany bardzo nowocześnie zarówno pod względem wewnętrznym jak i zewnętrznym, posiada dwie kondygnacje.

Na parterze znajdzie się główne wejście do budynku, stołówka ze świetlicą obsługiwaną przez zaplecze kuchenne z częścią socjalną i magazynową, gabinet doraźnej pomocy medycznej, gabinet terapii i rehabilitacji, kaplica, trzy pokoje użytkowników, zaplecze socjalne pracowników, sanitariaty i pomieszczenia techniczne z kotłownią gazową.

Na piętrze budynku zaprojektowano 22 pokoje mieszkalne, pokój pobytu dziennego i pokój odwiedzin, kuchenkę podręczną, palarnię, pomieszczenie pomocnicze do prania i suszenia dla pensjonariuszy oraz pomieszczenie służące obsłudze pokoi. Każdy pokój będzie miał wyjście na balkon.

Komunikacja pomiędzy piętrami odbywać się będzie z pomocą dwóch klatek schodowych oraz windy dostosowanej do transportu osób niepełnosprawnych. Budynek został zaprojektowany na pobyt pięćdziesięciu osób.

Więcej: www.echodnia.eu