W Zielonej Górze powstanie Wielopokoleniowy Dom

INWESTYCJE

Autor: PAP/Rynek Seniora   16 stycznia 2017 11:31


W Zielonej Górze powstanie Wielopokoleniowy Dom Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Zielonogórzanie wyłonili 27 inwestycji, które w tym roku zostaną zrealizowane w mieście w ramach budżetu obywatelskiego. W piątek (13 stycznia) magistrat podsumował wyniki głosowania.

Głosy oddało 16 tys. 807 mieszkańców, w tym ponad 10,3 tys. z nich zdecydowało się zrobić to drogą internetową. Do wybory mieli 164 propozycje.

Na realizację budżetu obywatelskiego władze miasta zarezerwowały 6 mln zł, czyli taką samą kwotę jak od kilku lat.

Łącznie pod głosowanie zakwalifikowano 164 z 250 zgłoszonych przez mieszkańców propozycji. Zostały one podzielone na dwie grupy - zadań małych (do 150 tys. zł) i dużych.

Dzięki głosom mieszkańców na liście małych przedsięwzięć znalazło się 25 inwestycji. To bardzo różne projekty. Jak zawsze, nie brakuje inwestycji związanych z modernizacją czy budową ulic, chodników i parkingów, ale są też zadania o zgoła odmiennym charakterze.

Do tych mniej sztampowych inwestycji można zaliczyć m.in. ustawienie w jednym z reprezentacyjnych punktów miasta podświetlanego napisu: Zielona Góra, podobnego do tego w Hollywood czy opatrzenie kolorowymi motywami winiarskimi betonowych śmietników na ulicach. Ponadto, na deptaku staną ławki z Wi-Fi i ładowarkami do telefonów, zostaną zamontowane budki lęgowe dla ptaków i pojawi się też elektroniczna tablica informująca o parametrach powietrza.

Lista zadań dużych liczy dwie pozycje. Przychylność zielonogórzan zdobył pomysł budowy Domu Wielopokoleniowego dla osób starszych i młodzieży przy ul. Władysława IV. Szacunkowy koszt tej inwestycji to 1,9 mln zł. Natomiast 1,5 mln zł ma kosztować budowa trwałej nawierzchni kilku ulic na osiedlu Chynów.

W ramach zeszłorocznego budżetu obywatelskiego zielonogórzanie wyłonili 11 inwestycji. Wśród wybranych wówczas zadań były m.in.: budowa stołówki przy III LO, modernizacja stadionu do futbolu amerykańskiego, inwestycje drogowe, wykonanie murali w mieście czy remont i wyposażenie Centrum Rozwoju Przystań. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR