Wałbrzych: seniorzy uprzywilejowani przy przydziale mieszkań komunalnychNaszemiasto.pl/Rynek Seniora - 23 września 2016 08:53


Za rok w Wałbrzychu oddane zostaną 72 mieszkania komunalne w bloku przy ul. Husarskiej. Pierwszeństwo o ich ubieganie się będą mieli m.in miejscowi seniorzy.

Koszt budowy obu budynków wraz z zagospodarowaniem ich otoczenia, m.in. budową parkingów wyniesie około 12,5 mln zł brutto. Budowa ruszy jeszcze w 2016 r. i potrwa około 12 miesięcy. 

Docelowo takich mieszkań ma powstać ok. 300 . Do pierwszych 72 lokali nowi mieszkańcy mają się wprowadzić w grudniu 2017 r.

Inwestycja jest realizowana ze środków miasta i dotacji  Banku Gospodarstwa Krajowego.

To już drugie wsparcie rozwoju budownictwa mieszkaniowego w Wałbrzychu przez BGK. Z tego samego źródła władze miasta pozyskały w 2013 r. około 10 mln zł na budowę 206 mieszkań komunalnych. 

Kryteria w przydziale nowych mieszkań komunalnych dają pierwszeństwo wałbrzyskim rodzinom z małymi dziećmi.

Drugą uprzywilejowaną grupą przy przydziale będą wałbrzyscy seniorzy. Chodzi o osoby starsze, które mieszkają obecnie w dużych lokalach, przekraczających ich potrzeby i mają problemy z utrzymaniem tych mieszkań. W zamian za przekazanie dotychczas zajmowanych lokali do puli miasta, dostaną przydział do nowych mieszkań.

Więcej: www.naszemiasto.pl