Warszawski deweloper z rozmachem wchodzi na rynek mieszkań dla starszych
Autor: Jacek Wykowski/Rynek Seniora   18 sierpnia 2016 16:22

W najbliższym czasie stołeczna spółka Sawa Apartments zaangażuje się w Warszawie i okolicy w dwie inwestycje łączące w sobie funkcje typowo mieszkalne z usługami medycznymi i opiekuńczymi dla osób 55+. Nad Zalewem Zegrzyńskim powstaną obiekty dla 170 mieszkańców, zaś w samej stolicy dwa razy większe osiedle usytuowane tuż przy planowanym centrum medycznym.

W I kwartale 2017 r. w Zegrzu Północnym (gm. Serock, powiat legionowski) przy ul. Oficerskiej nad Jeziorem Zegrzyńskim ruszy budowa osiedla dla ok. 170 osób w wieku 55+ z budynkami usytuowanymi bezpośrednio nad jeziorem. Projekt wykonała warszawska pracownia architektoniczna Apar-Projekt.

Osiedle z dostępem do jeziora
- Apartamenty będą dostępne tylko na sprzedaż w cenie od 6 tys. zł za mkw. Jest to projekt zgodny z oczekiwaniami współczesnych klientów, którzy są aktywni życiowo i zawodowo oraz chcą mieszkać w niezależnym mieszkaniu, a w przypadku pogarszającego się stanu zdrowia będą mogli liczyć na wsparcie i pomoc personelu pomocniczego oraz medycznego - tłumaczy portalowi rynekseniora.pl Grzegorz Czwartosz, rzecznik prasowy Sawa Apartments. 

Informuje, że zakończenie budowy planowane jest na IV kwartał 2017 r.

Na działce o powierzchni 16 tys. m kw. w pierwszym etapie budowy ma powstać 85 apartamentów, zaś w etapie drugim - 65. Powierzchnia użytkowa apartamentów etapu pierwszego wyniesie 4,6 tys. m kw., natomiast etapu drugiego 3,2 tys.

- Osiedle w Zegrzu Północnym będzie się składało z 8 budynków liczących trzy-cztery kondygnacje. W pierwszym etapie powstanie pięć budynków, w drugim trzy - informuje inwestor.

Przyszli mieszkańcy będą mogli dojechać do miejsc zamieszkania drogą krajową nr 61.

Deweloper celuje też w zagranicznych lokatorów
Przedstawiając ideę budowy osiedla, inwestor zwraca uwagę, że ma ona w założeniach integrowanie polskich, jak również międzynarodowych środowisk mieszkańców; ma łamać bariery językowe, kulturowe, mentalnościowe.

Deweloper dodaje, że ma to być miejsce dla osób u schyłku wieku średniego i w latach późniejszych oraz potrzebujących wyciszenia, relaksu, diagnostyki medycznej, rehabilitacji i odnowy biologicznej, a także obsługi bieżących spraw życiowych.

- Zegrzyńskie osiedle będzie w związku z tym mieściło gabinety medyczne, punkty opieki pielęgniarskiej i całodobowej, salę do rehabilitacji, basen, siłownię, restaurację, bibliotekę, parking podziemny i recepcję z obsługą concierge - informuje Sawa Apartments.

- Całości dopełni bardzo dyskretna całodobowa ochrona obiektu. Obsługa medyczna i rehabilitacyjna będzie ściśle dostosowana do indywidualnych przypadków poszczególnych klientów. Będą oni mieli zapewnioną nie tylko całodobową opiekę, ale także będą obsługiwani w zakresie wszystkich życiowych spraw, nawet najbardziej prozaicznych, jak np. zakupy - zachęca. 

Centrum medyczne w stolicy też z apartamentami
Drugą podobną inwestycją Sawa Apartments będzie w najbliższym czasie centrum medyczne w Warszawie, pozycjonowane przez dewelopera jako "luksusowe". Obiekt stanie na działce o pow. ponad 15 ha. W jego skład wejdzie m.in. centrum medyczne ze szpitalem o profilu geriatrii, ortopedii, kardiologii i rehabilitacji.

Oprócz tego do dyspozycji klientów oddane będą aquapark, basen i SPA oraz niewielka stadnina koni wraz z ośrodkiem hipoterapii. W fazie projektowej jest także basen zasilany źródłami termalnymi. Część mieszkalną stanowić będzie niska zabudowa.

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR