
INWESTYCJE
- Termin realizacji planowany jest na 2017-2019 rok. W trakcie opracowywania jest obecnie projekt źródeł termalnych, które miałyby zasilać jeden z basenów. Infrastrukturę towarzyszącą tworzyć będzie niska zabudowa pensjonatowo-mieszkaniowa pełniąca funkcję uzupełniającą dla centrum medycznego. W inwestycji powstanie łącznie około 350 apartamentów - mówi Rynkowi Seniora Grzegorz Czwartosz.
Dodaje, że samo centrum medyczne planowane jest na 150 łóżek, zaś usługi będą świadczone zarówno w formie komercyjnej, jak i za pośrednictwem NFZ.
Póki co ani rzecznik, ani inwestor nie zdradzają dokładnej lokalizacji inwestycji.
- W tej chwili toczą się negocjacje i dopóki ich nie zakończymy, nie chcemy informować, której konkretnie działki dotyczą. Mogę jedynie powiedzieć, że rozmowy toczą się o grunt w lewobrzeżnej części stolicy - mówi rzecznik.
Na polskim rynku mieszkań dla osób starszych jest nisza
Obie mazowieckie inwestycje wpisują się w szerszą strategię stołecznego dewelopera.
- Nawiązują one do rewitalizowanego i budowanego obecnie przez firmę centrum kompleksowej rehabilitacji i wypoczynku w Kozubniku (Śląskie) w Beskidzie Małym w gminie Porąbka. Oprócz ekskluzywnych apartamentów, z których 34 będą dostosowane dla osób pow. 55 r.ż., stanie tam duże centrum medyczne. Będzie ono kierowane przez cenionego w Polsce i za granicą prof. Jarosława Deszczyńskiego - specjalistę diagnostyki i leczenia schorzeń ortopedycznych oraz traumatologii - opisuje w komunikacie spółka.
Klienci Kozubnika będą mieli ponadto do swojej dyspozycji m.in. trzy baseny zasilane źródłami termalnymi, spa, saunę i siłownię. Ze względu na stały rozwój w kraju lotnictwa prywatnego, jak również sektora prywatnej komunikacji śmigłowcowej, w Kozubniku będzie funkcjonowało lądowisko.
Rzecznik prasowy dewelopera pytany przez Rynek Seniora o to, co skłoniło spółkę Sawa Apartments do inwestycji sprofilowanych na osoby starsze, odpowiada, że była to głównie specyfika polskiego rynku nieruchomości.
- Do podjęcia takiej decyzji skłoniła nas nisza na polskim rynku architektury mieszkalnej dla osób w wieku 55+, podczas gdy Polacy są starzejącym się społeczeństwem. Planowana inwestycja jest rozwiązaniem dedykowanym głównie dla klientów kupujących apartament, którzy nadal są aktywni życiowo i zawodowo, a przy tym chcą mieszkać w atrakcyjnym, niezależnym mieszkaniu z dostępem do wielu form pomocy medycznej i rehabilitacyjnej, a także do czynnej rekreacji - tłumaczy Grzegorz Czwartosz.
Dodaje, że na razie w planach inwestora jest realizacja trzech opisanych projektów, a o dalszym ich rozwoju zdecydują okoliczności rynkowe.
Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
Newsletter
Rynek Seniora: polub nas na Facebooku
Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze
RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych