Warszawski deweloper z rozmachem wchodzi na rynek mieszkań dla starszych
Autor: Jacek Wykowski/Rynek Seniora   18 sierpnia 2016 16:22

- Termin realizacji planowany jest na 2017-2019 rok. W trakcie opracowywania jest obecnie projekt źródeł termalnych, które miałyby zasilać jeden z basenów. Infrastrukturę towarzyszącą tworzyć będzie niska zabudowa pensjonatowo-mieszkaniowa pełniąca funkcję uzupełniającą dla centrum medycznego. W inwestycji powstanie łącznie około 350 apartamentów - mówi Rynkowi Seniora Grzegorz Czwartosz.

Dodaje, że samo centrum medyczne planowane jest na 150 łóżek, zaś usługi będą świadczone zarówno w formie komercyjnej, jak i za pośrednictwem NFZ.

Póki co ani rzecznik, ani inwestor nie zdradzają dokładnej lokalizacji inwestycji.

- W tej chwili toczą się negocjacje i dopóki ich nie zakończymy, nie chcemy informować, której konkretnie działki dotyczą. Mogę jedynie powiedzieć, że rozmowy toczą się o grunt w lewobrzeżnej części stolicy - mówi rzecznik.

Na polskim rynku mieszkań dla osób starszych jest nisza
Obie mazowieckie inwestycje wpisują się w szerszą strategię stołecznego dewelopera.

- Nawiązują one do rewitalizowanego i budowanego obecnie przez firmę centrum kompleksowej rehabilitacji i wypoczynku w Kozubniku (Śląskie) w Beskidzie Małym w gminie Porąbka. Oprócz ekskluzywnych apartamentów, z których 34 będą dostosowane dla osób pow. 55 r.ż., stanie tam duże centrum medyczne. Będzie ono kierowane przez cenionego w Polsce i za granicą prof. Jarosława Deszczyńskiego - specjalistę diagnostyki i leczenia schorzeń ortopedycznych oraz traumatologii - opisuje w komunikacie spółka.

Klienci Kozubnika będą mieli ponadto do swojej dyspozycji m.in. trzy baseny zasilane źródłami termalnymi, spa, saunę i siłownię. Ze względu na stały rozwój w kraju lotnictwa prywatnego, jak również sektora prywatnej komunikacji śmigłowcowej, w Kozubniku będzie funkcjonowało lądowisko.

Rzecznik prasowy dewelopera pytany przez Rynek Seniora o to, co skłoniło spółkę Sawa Apartments do inwestycji sprofilowanych na osoby starsze, odpowiada, że była to głównie specyfika polskiego rynku nieruchomości. 

- Do podjęcia takiej decyzji skłoniła nas nisza na polskim rynku architektury mieszkalnej dla osób w wieku 55+, podczas gdy Polacy są starzejącym się społeczeństwem. Planowana inwestycja jest rozwiązaniem dedykowanym głównie dla klientów kupujących apartament, którzy nadal są aktywni życiowo i zawodowo, a przy tym chcą mieszkać w atrakcyjnym, niezależnym mieszkaniu z dostępem do wielu form pomocy medycznej i rehabilitacyjnej, a także do czynnej rekreacji - tłumaczy Grzegorz Czwartosz.

Dodaje, że na razie w planach inwestora jest realizacja trzech opisanych projektów, a o dalszym ich rozwoju zdecydują okoliczności rynkowe.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR