Wrocławskie centrum seniora Angel Care oficjalnie otwarte - zobacz zdjęcia
Autor: DK/Rynek Seniora   27 kwietnia 2016 14:25

Kompleksowe centrum seniora we Wrocławiu - zlokalizowane na ul. Dyrekcyjnej - rozpoczęło działalność. Wprowadzają się pierwsi mieszkańcy. Koszt inwestycji miał wynieść 50 mln zł. W gotowym centrum będzie dostępnych około 250 miejsc.

Zakończyły się prace budowlane w obiektach po dawnym szpitalu, a centrum seniora Angel Care uzyskało wszystkie niezbędne pozwolenia, które warunkują rozpoczęcie działalności.

Już dwa tygodnie temu we wrocławskim centrum zarezerwowano połowę miejsc w domu opieki. Według inwestorów, to pokazuje, że w Polsce jest duże zapotrzebowanie na spersonalizowaną, kompleksową i profesjonalną opiekę dla osób starszych.

Mieszkańcy wprowadzają się do Domu Opieki, a z każdym dniem do centrum przyjmowani są kolejni seniorzy. Również w Apartamentach Chronionych urządzają się pierwsi mieszkańcy.

Za wynajem apartamentu chronionego jednoosobowego trzeba zapłacić od 4,5 tys. zł, dwuosobowego: od 5,9 tys. zł (2950 zł na jedną osobę).

Kolorystyczne ułatwienia
Nowi mieszkańcy oraz ich rodziny powitani zostali przez około pięćdziesięcioosobowy personel, łatwo rozpoznawalny za sprawą różnokolorowych uniformów. Pielęgniarki ubrane są w uniformy fioletowe, lekarze w białe, opiekunowie w niebieskie, a rehabilitanci oraz terapeuci zajęciowi w zielone.

Natomiast pracownicy recepcji mają za zadanie zapoznać rodziny z systemem kontroli dostępu.

- Funkcjonowanie centrum zostało skrupulatnie zaplanowane i widać to nawet w takich szczegółach, jak ubiór. Kolory umożliwiają łatwe rozpoznanie naszego personelu, a także pozytywnie się kojarzą. To dla nas bardzo ważne, chcemy, aby mieszkańcy czuli się w Angel Care bezpiecznie i mieli pewność, że zawsze znajdą odpowiednią pomoc i wsparcie - mówi Michał Kowalski, dyrektor generalny Angel Care.

Z kolei prof. Michael Davidson, współzałożyciel Angel Care, podkreśla, że holistyczne podejście do opieki nad osobami starszymi i płynna współpraca specjalistów z różnych dziedzin przynosi najlepsze rezultaty. - To dotyczy zarówno terapii i rehabilitacji osób starszych, jak też profilaktyki - dodaje.

Dopasowane do seniora
Jednym z inwestorów Angel Care jest grupa Angel Poland Group, która posiada doświadczenie w rewitalizacji dawnych zabudowań.

Angel Care we Wrocławiu to flagowy projekt grupy, która planuje budowę sieci centrów seniora w Polsce. Angel Care zapewnia  kompleksową opiekę na wielu etapach starzenia się, a jej formy dostosowuje się do potrzeb i możliwości osób starszych.

Obiekt podzielony jest  na niezależne od siebie części: Apartamenty Chronione oraz Dom Opieki z rozbudowanym Centrum Chorób Demencyjnych. Angel Care oferować będzie również pobyty czasowe, opiekę dzienną oraz domową.

Apartamenty Chronione przeznaczone są dla sprawnych i aktywnych seniorów, którzy chcą cieszyć się życiem na emeryturze i mieć gwarancję bezpieczeństwa.

Wszystkie apartamenty wyposażone są w nowoczesny system instalacji przywoławczej. Dzięki niemu personel medyczny może w każdej chwili błyskawicznie interweniować. Seniorzy mogą też wyjść i wejść do centrum w dowolnym czasie, jak i w nieskrępowany sposób przyjmować gości.

W centrum Angel Care wszyscy mieszkańcy mają dostęp do przestronnych pomieszczeń ogólnodostępnych: sali fitness, pokojów spotkań, działań twórczych, obiektów sportowych i fizjoterapii, dużego i pięknie zagospodarowanego ogrodu na dziedzińcu.

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje