Wrocławskie centrum seniora Angel Care oficjalnie otwarte - zobacz zdjęcia
Autor: DK/Rynek Seniora   27 kwietnia 2016 14:25

Kompleksowe centrum seniora we Wrocławiu - zlokalizowane na ul. Dyrekcyjnej - rozpoczęło działalność. Wprowadzają się pierwsi mieszkańcy. Koszt inwestycji miał wynieść 50 mln zł. W gotowym centrum będzie dostępnych około 250 miejsc.

Zakończyły się prace budowlane w obiektach po dawnym szpitalu, a centrum seniora Angel Care uzyskało wszystkie niezbędne pozwolenia, które warunkują rozpoczęcie działalności.

Już dwa tygodnie temu we wrocławskim centrum zarezerwowano połowę miejsc w domu opieki. Według inwestorów, to pokazuje, że w Polsce jest duże zapotrzebowanie na spersonalizowaną, kompleksową i profesjonalną opiekę dla osób starszych.

Mieszkańcy wprowadzają się do Domu Opieki, a z każdym dniem do centrum przyjmowani są kolejni seniorzy. Również w Apartamentach Chronionych urządzają się pierwsi mieszkańcy.

Za wynajem apartamentu chronionego jednoosobowego trzeba zapłacić od 4,5 tys. zł, dwuosobowego: od 5,9 tys. zł (2950 zł na jedną osobę).

Kolorystyczne ułatwienia
Nowi mieszkańcy oraz ich rodziny powitani zostali przez około pięćdziesięcioosobowy personel, łatwo rozpoznawalny za sprawą różnokolorowych uniformów. Pielęgniarki ubrane są w uniformy fioletowe, lekarze w białe, opiekunowie w niebieskie, a rehabilitanci oraz terapeuci zajęciowi w zielone.

Natomiast pracownicy recepcji mają za zadanie zapoznać rodziny z systemem kontroli dostępu.

- Funkcjonowanie centrum zostało skrupulatnie zaplanowane i widać to nawet w takich szczegółach, jak ubiór. Kolory umożliwiają łatwe rozpoznanie naszego personelu, a także pozytywnie się kojarzą. To dla nas bardzo ważne, chcemy, aby mieszkańcy czuli się w Angel Care bezpiecznie i mieli pewność, że zawsze znajdą odpowiednią pomoc i wsparcie - mówi Michał Kowalski, dyrektor generalny Angel Care.

Z kolei prof. Michael Davidson, współzałożyciel Angel Care, podkreśla, że holistyczne podejście do opieki nad osobami starszymi i płynna współpraca specjalistów z różnych dziedzin przynosi najlepsze rezultaty. - To dotyczy zarówno terapii i rehabilitacji osób starszych, jak też profilaktyki - dodaje.

Dopasowane do seniora
Jednym z inwestorów Angel Care jest grupa Angel Poland Group, która posiada doświadczenie w rewitalizacji dawnych zabudowań.

Angel Care we Wrocławiu to flagowy projekt grupy, która planuje budowę sieci centrów seniora w Polsce. Angel Care zapewnia  kompleksową opiekę na wielu etapach starzenia się, a jej formy dostosowuje się do potrzeb i możliwości osób starszych.

Obiekt podzielony jest  na niezależne od siebie części: Apartamenty Chronione oraz Dom Opieki z rozbudowanym Centrum Chorób Demencyjnych. Angel Care oferować będzie również pobyty czasowe, opiekę dzienną oraz domową.

Apartamenty Chronione przeznaczone są dla sprawnych i aktywnych seniorów, którzy chcą cieszyć się życiem na emeryturze i mieć gwarancję bezpieczeństwa.

Wszystkie apartamenty wyposażone są w nowoczesny system instalacji przywoławczej. Dzięki niemu personel medyczny może w każdej chwili błyskawicznie interweniować. Seniorzy mogą też wyjść i wejść do centrum w dowolnym czasie, jak i w nieskrępowany sposób przyjmować gości.

W centrum Angel Care wszyscy mieszkańcy mają dostęp do przestronnych pomieszczeń ogólnodostępnych: sali fitness, pokojów spotkań, działań twórczych, obiektów sportowych i fizjoterapii, dużego i pięknie zagospodarowanego ogrodu na dziedzińcu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.